Вчора, 13 лютого, завершився термін прийому зауважень, запитань та пропозицій від львів’ян щодо майбутнього сміттєпереробного заводу, які стосувалися процедури впливу на довкілля. Тепер Міністерство екології та природних ресурсів України проаналізує цей документ (ОВД), запитання, які надійшли від громадськості, та надасть висновок щодо майбутнього проекту.
«Усі без винятку мешканці міста та навколишніх територій мали достатньо часу та можливостей задати питання та подати власні пропозиції щодо роботи майбутнього сміттєпереробного комплексу у Львові. Усі зауваження, які надходили від львів’ян, враховані і вони є у звіті з ОВД — це головний документ, у якому зроблений екологічний аналіз. Ще на частину запитань відповість Міністерство екології та природних ресурсів, яке напередодні завершило прийом таких заявок», — розповів директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря.
Упродовж минулого року експерти Інституту проектування «Комфортбуд» із залученням спеціалізованої експертної організації вивчали технологію цього об’єкту, щоб зрозуміти, яким буде вплив на екологію в зоні його розміщення. Фахівці, які провели це дослідження, враховували національні та міжнародні вимоги щодо будівництва та експлуатації таких об’єктів. Документ є у вільному доступі на сайті Міністерства екології.
Наразі Львів перебуває на фінальній стадії підготовки до будівництва сміттєпереробного заводу. Станом на сьогодні обрано 5 найкращих міжнародних компаній, з яких буде обрано підрядника, підписано міжнародні договори та запущено низку тендерів. Окрім того, ЛКП «Зелене Місто» одним з перших в Україні отримало в грудні 2018 року ліцензію на цю діяльність від НКРЕКП. Розроблено проектну документацію стадії ТЕО за Звіт про оцінку впливу на довкілля.
Довідка
Львів комплексно вирішує питання поводження з твердими побутовими відходами. За два роки у місті збудують перший в Україні сучасний сміттєпереробний комплекс із європейською технологією механіко-біологічної переробки відходів, рекультивують старий полігон та впровадять нову систему поводження з відходами. Вона передбачатиме сортування сухих та вологих відходів, вторинної сировини та облаштування окремих майданчиків для збору електроніки, великогабаритного і будівельного сміття. Вже цього року відкриється станція компостування органічних відходів. Для цих цілей місто отримало 25 млн євро кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку, 10 млн євро гранту — безповоротної фінансової допомоги від екологічних фондів. Внесок міста — 6,75 млн євро.
https://city-adm.lviv.ua/news/city/housing-and-utilities/261223-zavershyvsia-pryiom-propozytsii-vid-lvivian-shchodo-maibutnoho-smittiepererobnoho-kompleksu