Жителі Донецька підозрюють владу у підробці документів щодо сміттєспалювального заводу


Фото Тетяни Заровної
1/7 1/7
25 січня в Пролетарському районі Донецька пройшов мітинг "сміттєзаводам не місце в межах міста!". У ньому взяли участь 130 супротивників будівництва сміттєспалювального заводу.
"Це фабрика з виробництва токсичних відходів! - заявив на мітингу член громадської організації "Союз Порятунку Донбасу" Дмитро Вєрзілов. - На цьому заводі планується спалювати все в купі - пластик, упаковку, та інші відходи при спалюванні яких виробляється тисячі шкідливих речовин. Найстрашніший - діоксин".
"Сто тисяч тонн на рік отруйного попелу буде виробляти цей завод", - попередив донецький еколог Сергій Денисенко.
Промовці звинувачували конкретних чиновників з міськвиконкому в лобіюванні та кришуванні "смертоносного" сміттєвого бізнесу, прагненні отримати відкат. Говорили, що вартість проекту - 340 млн. євро, а його автори розраховують отримувати прибуток 70 млн. євро на рік.
23 листопада на сесії Донецької міськради було прийнято рішення продати 93 000 м. кв. в селищі Чулковка (Пролетарський район міста) ТОВ "Екоенерджі ДОНЕЦЬК" за ціною 54 гривні за метр з розстрочкою на 5 років. Учасники мітингу вимагали скасувати рішення місцевої влади про продаж землі під будівництво заводу, який в мерії ухильно називають "підприємством з виробництва енергії з відходів".
Рік тому в ДК "Ювілейний" пройшли громадські слухання жителів Чулковки, де вони в присутності шведської сторони, зацікавленої в будівництві, одностайно виступили проти небезпечного об'єкта.
Але незабаром в руки мешканців потрапило техніко-економічному обгрунтування "будівництва підприємства з виробництва енергії з відходів в Пролетарському районі Донецька", яке посилається на протокол зборів, якого не було. За підробленим протоколом населення Пролетарського району виступило "за" сміттєвий завод.
"На зборах жителі 22 січня 2011 року ми заплескали, застукали, освистали - як шведів, так і наших чиновників з міськради Костянтина Савінова (начальника управління благоустрою) та Володимира Тарабановського (головного з будівництва). Оцінивши протистояння, Тарабановський заявив: "Нехай це будуть не слухання, а обговорення". З тих пір чекаємо громадські слухання, а їх все немає. Влітку випадково вирвали у влади ТЕО, датоване груднем 2010 року, де написано: "Експертизі надано протокол громадських слухань, на яких більшістю громадян підтриманий проект", - розповіла активістка Наталя Сумінова.
"Я добивався розслідування, це ж явний факт підробки. Прокуратура Пролетарського району дала відповідь: справді, громадських слухань не проводилося, але підстав для застосування заходів прокурорського реагування ... немає. Хоча хтось зробив же фальсифікацію", - каже Віктор Вікулін.
Від будинків жителів Чулковка до місця будівництва майбутнього заводу - 500 метрів. На думку екологів таке виробництво можна будувати не ближче ніж в 24 км. від житла людей.
Спочатку сміттєспалювальний завод донецька влада хотіли звести в мікрорайоні Текстильник, але жителі зібрали більше 5 тисяч підписів проти. Донецькі вчені зробили незалежну екологічну експертизу наслідків роботи сміттєспалювального заводу для міста.
"Якщо зараз від розбоїв гине в рік 197 жителів Донецька, то від онкології помирає - втричі більше. А після початку роботи цього заводу в межах міста діоксинові опади покриють територію всього Донецька. У такому випадку число онкологічних хворих зросте в 3-4 рази", - говорить Сумінова.
Крім того активісти заявили, що їм погрожують. За останній рік мешканці вулиці Серпуховська, яка веде безпосередньо до місця передбачуваного будівництва, кілька разів потерпали від підпалів.
"У мене спалили хлів, але я навіть не хочу звертатися в міліцію, - сказала мешканка селища Чулковка Олена Єрохіна. - Раніше ми боролися з нелегальним сміттєвим полігоном - це звалище знаходиться в 6 км. Офіційно воно закрите 4 роки тому, але машини зі сміттям туди ганяють. Разом з ще однією активісткою і з працівником екологічної прокуратури ми вирішили простежити їхній шлях і потрапили на незаконне звалище. Нашу машину оточив десяток молодих бомжів з собаками. Зрозуміли, що зараз нас закопають, і давай звідти тікати. Так за нами гнався на джипі директор звалища. А прокурора, який нас супроводжував - звільнили. Його колеги тихенько сказали: "Даремно поліз не в свою справу". Ми домоглися, щоб на в'їзді на Серпуховську поставили заборонний знак для машин важче 8 тонн. Бачу - їде сміттєвоз, кажу даішнику, чому не штрафуєте? А він: "Наказали не чіпати".
25 січня о 10:00, в Донецьку біля входу в ДК Ювілейний відбулися збори і мітинг ініціативної групи громадян - противників будівництва сміттєспалювального заводу на території міста. Мешканці обурені спробами влади побудувати смертоносний завод на території міста.

Тетяна ЗАРОВНА
Джерело: Gazeta.ua


http://gazeta.ua/articles/np/_zhiteli-donecka-pidozryuyut-vladu-u-pidrobci-dokumentiv-schodo-smittespalyuvalno/419855
--

Немає коментарів:

Дописати коментар

МСЗ - помойка на небе (Greenpeace) - відео