Друге життя сміття. У Харкові також створять підприємство, яке перетворюватиме відходи на речі цілком корисні.

Thumbnail image for ~/image.aspx?img=~/news/13085/13085_072055796.jpg&w=440&c=0  

 Друге життя сміття. Вперше отримати енергію з переробленого сміття спробували ще в 1874 році в Нотігемі. Спеціальна парова машина використовувала в якості палива горючі відходи. З того часу у світі галузь переробки поставили на потік. У Харкові також створять підприємство, яке перетворюватиме відходи на речі цілком корисні.
Кількість відходів стала значною проблемою для багатьох країн. Наразі і досі найбільш популярним способом утилізації твердих побутових відходів є спалювання. У Швейцарії працює одразу 14 сміттєспалювальних заводів.
Так наприклад, цей одян - результат переробки сміття. І корисних найрізноманітніших речей, які з"являються таким чином, безліч.
Тому у світі все активніше відкривають підприємства, на яких сміття отримує друге життя і надодаток під час переробки виробляє енергію. Лідером в цій галузі в Європі виступає Німеччина - тут пепереробляють 48 відсотків відходів. Харків так само долучається до світових тенденцій. 21 мільйон 600 тисяч гривень - стільки коштів планує виділити держава на розрахункові і проектні роботи на сміттєпереробний завод. Який має з"явитися в Дергачівському районі. Таким чином буде виконано одразу дві задачі.
Геннадій Кернес Харківський міський голова
Современный завод, который увеличил бы срок эксплуатации в том числе и полигона, добывал бы соответственно газ и была выработка альтернативного источника электроэнергии.
Проект буде реалізований в межах спільного з Світовим банком інвестиційного проекта "Розвиток міської інфраструктури 2". Приблизний розмір залучених інвестицій складатиме 30 мільйонів доларів. Електроенергію, яку вироблятиме завод, місто планує продавати за зеленим тарифом.
http://www.visti.tv/new.aspx?newsid=13085#.UNlkMOQyIow

Мер Дрогобича „розкусив” афериста швидше, ніж Каськів

Понад рік тому у Дрогобичі з почестями зустрічали Джорді Сарда, котрий днями поставив свій підпис під урядовою угоду від імені іспанської компанії. У Дрогобичі ж він підписав протокол про наміри. Згідно із документом, через два роки з моменту підписання у місті мав постати надсучасний сміттєпереробний завод. Минув рік – ні Сарда, ні заводу. Про це повідомив «Погляду» Олексій Радзієвський, міський голова Дрогобича. 

Десь понад рік тому до Дрогобича приїхав Джорді Сарда Бонвеі, який представляв компанію «Ера-Україна». Іспанець керівництву міста запропонував проект з будівництва надсучасного сміттєпереробного підприємства. До речі, представляв Сарда особисто тодішній голова ЛОДА Михайло Цимбалюк. Вартість спорудження заводу без проектної документації оцінили у 10 мільйонів євро. Термін будівництва – півтора року від часу виготовлення документації та наявності всіх погоджень. Про подію повідомляли у сі офіційні засоби інформації як Дрогобича, так і Львова. 

«Щось мене тоді насторожило і я запропонував підписати не угоду, а протокол намірів, тому що сама по собі ідея цілком нормальна. Будівництво сміттєпереробного заводу – це надзвичайно актуально. Але я запропонував підписати протокол намірів і лише це. Відповідно, вирішив з'ясувати, що із себе уявляють ці хлопці. І коли почав шукати (а зараз завдяки сучасним комунікаційним засобам, це дуже легко робиться), почала з'являтися підозріла інформація. Зрозумів, що мені це не дуже подобається. І на тому наші контакти були завершені. А тут раптом бачу по телебаченню, той самий Джорді підписує у присутності поважних людей урядову угоду. Ого-го думаю, круто. Ось і самі бачите, яким скандалом це завершилося», – сказав Олексій Радзієвський. 

Нагадаємо, у понеділок повідомлялося, що українська сторона підписала контракт з Джорді Сарда Бонвеі, який нібито представляв іспанську кампанію Gas Natural щодо інвестицій у LNG-термінал в Україні.

Проте вже в середу в іспанській компанії спростували підписання контрактів щодо інвестицій у LNG-термінал в Україні. Крім того, там заявили, що Джорді Сарда Бонвеі не знають, і він взагалі навіть не є їхнім працівником.

Фото: biz.liga.net

http://www.pohlyad.com/news/n/5926

МСЗ - помойка на небе (Greenpeace) - відео