Виробництво сміття у світі до 2100 року збільшиться втричі

31 октября

Проблема переробки сміття стає все більш гострою зі зростанням населення Землі і частки людей, які живуть у містах. Якщо зростання обсягів виробництва відходів не знизиться, до 2100 року світ буде виробляти 11 мільйонів тонн сміття на день - у три рази більше, ніж зараз.

Роботи на сміттєвому звалищі у Гватемалі

Виробництво сміття у світі до 2100 року зросте у три рази і порівняно з нинішнім рівнем досягне 11 мільйонів тонн на день, якщо темпи зростання кількості побутових відходівне зменшаться, вважають вчені, що опублікували статтю у журналі Nature.

Деніель Хурнвег з Інституту технологій університету Онтаріо в Ошаві (США) і його колеги розрахували, якими темпами буде зростати світове виробництво сміття, якщо все залишиться так, як зараз, а також яким може бути більш сприятливий сценарій і як його можна досягти.

Проблема переробки сміття стає все більш гострою зі зростанням населення Землі і частки людей, що живуть у містах. "У 1900 році у світі було 220 мільйонів городян (13% від загального числа людей). Вони виробляли менше 300 тисяч тонн сміття на день. До 2000 року 2,9 мільярда людей, що живуть у містах (49% населення Землі), виробляли більше 3 мільйонів тонн твердих відходів на день. До 2025 року ця цифра буде у два рази більшою", - пишуть Хурнвег і його колеги.

Об'єм сміття, яке виробляють розвинені країни, після 2050 року почне зменшуватися завдяки розвитку технологій, які дозволять використовувати ресурси більш економно, припускають дослідники. І навіть зараз, наприклад, Японія виробляє на третину менше сміття на людину, ніж США, при приблизно тому ж обсязі валового внутрішнього продукту на душу населення завдяки більшій щільності населення, більш високим цінам на імпортні продукти і культурним традиціям.

Проте країни Східної Азії, особливо Китай, показують зворотну тенденцію. Вчені прогнозують, що обсяг виробництва сміття в КНР зросте з понад 500 тонн на день у 2005 році до 1,4 мільйона тонн у 2025 році. Східна Азія зараз - регіон, що найбільш набирає обретів у плані виробництва сміття, у 2025 році це звання перейде до країн Південної Азії (в основному Індії), а близько 2050 року - до Африки на південь від Сахари, вважають вчені.

Дослідники розрахували, що в цілому світове виробництво сміття з 3,5 мільйона тонн на день у 2010 році зросте до понад 6 мільйонів у 2025 році. Розвинені країни пройдуть пік сміттєвиробництва близько 2050 року, а Азія і країни тихоокеанського регіону - близько 2075 року, після чого його зростання буде продовжуватися за рахунок міст південної Африки.

Якщо зростання обсягів виробництва відходів не знизиться, до 2100 року світ буде виробляти 11 мільйонів тонн сміття на день - у три рази більше, ніж зараз. Якщо ж кількість людей на Землі стабілізується, вони будуть селитися у містах щільніше і споживати менше ресурсів, є шанс, що пік виробництва сміття буде пройдено вже у 2075 році і він стане на чверть (2,6 мільйона тонн на день) меншим.

Допомогти виправити ситуацію, на думку авторів статті, може переробка відходів, економія ресурсів іутилізаційні збори. Особливу увагу, вважають вчені, потрібно звернути на країни Африки, де крім цього необхідно підвищувати освітній рівень, поширювати рівноправність і стратегічно планувати економічний розвиток.

"Рухаючись до стабільного населення, більш щільно населеним містам з більш ефективним управлінням, які будуть споживати менше ресурсів, рівності та справедливості, і використання технологій, ми зможемо наблизити пік виробництва сміття і зменшити його. Екологічні, економічні та соціальні вигоди від цього будуть величезними", - підсумовують автори статті. За матеріалами:РИА Новости

http://dt.ua/WORLD/virobnictvo-smittya-u-sviti-do-2100-roku-zbilshitsya-vtrichi-131056_.html

Немає коментарів:

Дописати коментар

МСЗ - помойка на небе (Greenpeace) - відео