Віце-прем’єр пропонує облаштувати полігон ТПВ на території Львова

На території ТЕЦ-2 уже заплановане будівництво сміттєпереробного заводу

У середу, 21 червня, віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко під час робочої наради у Львівській ОДА запропонував облаштувати тимчасовий полігон твердих побутових відходів на території львівської ТЕЦ-2, що на вул. Пластовій у Львові.
Львівська міська рада планує протягом двох років збудувати на території ТЕЦ-2 сміттєпереробний завод, а поки буде вестись будівництво просить ЛОДА та уряд допомогти знайти ділянку для тимчасового полігону ТПВ, куди протягом цього часу можна було б вивозити львівські відходи. Геннадій Зубко у відповідь запропонував облаштувати поруч зі майбутнім заводом тимчасовий полігон ТПВ.
«Чому ми зараз не можемо на базі ТЕЦ-2 зробити тимчасовий полігон? Чому нам потрібно зараз шукати [десь] там місце, якщо воно потім через два роки абсолютно не буде для когось потрібне?», – запитав Зубко та наголосив, що у такому випадку обов'язково потрібно проводити громадське обговорення.
«Я вважаю, що не є мудра думка, що робити тимчасовий полігон на території Львова – це неможливо у реаліях сьогоднішнього часу. По-перше, є проблеми законодавчі. По-друге, Львів надзвичайно компактне місто, нам потрібний резервний полігон для Грибович», – прокоментував мер Львова Андрій Садовий, наголосивши, що пропонованій Зубком ділянці уже заплановане будівництво сміттєпереробного заводу.
На думку Садового, тимчасовий полігон ТПВ для Львова і чотирьох районів області, які раніше користувались Гибовицьким сміттєзвалищем, треба облаштовувати у межах області.
Раніше заступниця голови ЛОДА Ірина Гримак стверджувала, що земельна ділянка площею 109 га, де знаходиться ТЕЦ-2, є у користуванні ЛМКП «Львівтеплоенерго». За її словами, ця ділянка територіально належить до села Сороки-Львівські і мерія має отримати погодження місцевої громади перед початком будівництва. Непорозуміння щодо приналежності земельної ділянки, за словами Гримак, виникають через те, що межі Львова не є затвердженими.
Під час робочої наради віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко зустрівся з мерами міст Львівщини, представниками міста та області, правоохоронцями, однак переліку чітких кроків для вирішення проблеми з вивозом сміття так і не озвучив.
Геннадій Зубко також сказав, що найближчим часом, ймовірно протягом двох тижнів, постараються вивести накопичене сміття з міста. Можливо, для цього будуть залучати інші області України, які мають полігони.
https://zaxid.net/vitsepremyer_proponuye_oblashtuvati_poligon_tpv_na_teritoriyi_lvova_n1429305

Немає коментарів:

Дописати коментар

МСЗ - помойка на небе (Greenpeace) - відео