У ЛМР обіцяють розпочати будівництво сміттєпереробного заводу уже цього року
Львів отримав позитивний висновок від Міністерства екології щодо оцінки впливу майбутнього сміттєпереробного комплексу на довкілля. У Міністерстві було враховано побажання від мешканців та екологів й видано додаткові приписи, які у ЛМР обіцяють виконати. Усі процедури будуть завершені до осені і ще цього року може розпочатись будівництво заводу.
Про це на брифінгу для журналістів повідомив директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря.
Він розповів, що на порядку денному – несуттєві коригування проектно-кошторисної документації та її комплексна держекспертиза, відтак – отримання дозволу на спорудження від Державної архітектурно-будівельної інспекції. Передбачається, що сміттєпереробний комплекс почнуть будувати у Львові вже цього року.
За словами Вадима Ноздрі, зважаючи на додаткові умови, передбачені у висновку ОВД, а саме – необхідність передбачення локальної системи очищення технічних стоків на території майбутнього комплексу, у проектно-кошторисну документацію необхідно внести відповідні корективи.
«Це невеликий об’єм робіт: ми повинні передбачити додаткове розміщення очисних споруд. Після цього проект скеровуємо на комплексну державну експертизу та звертаємось до Державної архітектурно-будівельної інспекції, від якої врешті очікуємо отримати дозвіл на будівництво», – зазначив Вадим Ноздря. Він також зауважив, що орієнтовний термін отримання цього дозволу – середина вересня цього року.
Паралельно з отриманням дозвільних документів, відбувається тендерний процес. Визначення переможця конкурсу, який, власне, і збудує цей комплекс, – за Європейським банком реконструкції та розвитку.
«Зараз ми маємо 5 визначених компаній. Продовжуємо з ними працювати. Очікуємо на дозвіл ЄБРР, який перевіряє документацію для оголошення фінальної частини тендеру», – зазначив керівник ЛКП «Зелене місто».
Нагадаємо, нещодавно Міністерство екології та природних ресурсів України оприлюднило Висновку із Оцінки впливу на довкілля (ОВД), який врахував зауваження та пропозиції, які надійшли від львів’ян по результату громадських слухань, що відбулися 25 січня.
Вони супроводжувалися скандалом, оскільки місцеві мешканці заблокували їх. Та, не дивлячись на це, вони були визнані такими, що відбулися.
https://zik.ua/news/2019/04/24/u_lmr_obitsyayut_rozpochaty_budivnytstvo_smittiepererobnogo_zavodu_uzhe_tsogo_1559437
Міністерство екології підтвердило безпечність майбутнього сміттєпереробного заводу у Львові
Майбутній сміттєпереробний комплекс у Львові не буде завдавати шкоду довкіллю, а його вплив на навколишнє середовище є екологічно допустимим. Про це йдеться у Висновку із Оцінки впливу на довкілля (ОВД), який оприлюднило Міністерство екології та природних ресурсів України, врахувавши зауваження та пропозиції, які надійшли від львів’ян.
«Львів комплексно вирішує питання поводження з твердими побутовими відходами і системно рухається в напрямку будівництва сміттєпереробного комплексу. Пройшовши всю процедуру погодження, висновок з Міністерства екології — це останній документ, на який ми очікували. Тобто все, що мало зробити місто для будівництва заводу, було зроблено — отримали усі документи, які згідно з законодавством необхідні для будівництва сучасного сміттєпереробного комплексу, який буде найпершим в Україні. Тепер справа за Європейським банком реконструкції та розвитку щодо визначення переможця, який будуватиме комплекс. А далі — перехід до конкретних дій по будівництву», — наголосив Сергій Бабак, заступник міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства.
«На підставі наведених у Звіті з ОВД оцінок ймовірних впливів на компоненти довкілля (водні та земельні ресурси, ґрунти, кліматичні фактори, матеріальні об’єкти, ландшафт та рівні шумового, теплового та вібраційного забруднення) сукупний вплив планової діяльності при штатному режимі експлуатації є екологічно допустимим», — йдеться у Висновку з Оцінки впливу на довкілля у Реєстрі ОВД.
«Висновок з оцінки впливу на довкілля від Міністерства екології є одним із останніх і головних етапів підготовки до початку будівництва сміттєпереробного заводу. Ми отримали чергове підтвердження того, що майбутній комплекс буде екологічно безпечним та відповідатиме усім європейським нормам із захисту довкілля. Тож очікуємо, що вже цього року у Львові стартує будівництво заводу», — розповів Вадим Ноздря, директор ЛКП «Зелене місто».
Також у документі зазначено, що суб’єкт господарювання має здійснювати післяпроектний моніторинг щонайменше протягом 3 років після введення об’єкту в експлуатацію, а також впродовж 1 року здійснити озеленення в обсязі не менше 300 дерев.
Нагадаємо, 25 січня у Львові відбулися громадські слухання щодо оцінки впливу на довкілля (ОВД) після яких Міністерство екології та природних ресурсів України повинно було видати свій висновок щодо можливості будівництва сміттєпереробного заводу у Львові.
Упродовж минулого року експерти Інституту проектування «Комфортбуд» із залученням спеціалізованої експертної організації вивчали технологію цього об’єкту, щоб зрозуміти чи вплине він на екологічний стан міста. Фахівці, які провели це дослідження, враховували національні та міжнародні вимоги щодо будівництва та експлуатації таких об’єктів
Тому, за два роки у місті планують збудувати перший в Україні сучасний сміттєпереробний комплекс із європейською технологією механіко-біологічної переробки відходів, рекультивують старий полігон та впровадять нову систему поводження з відходами. Вона передбачатиме сортування сухих та вологих відходів, вторинної сировини та облаштування окремих майданчиків для збору електроніки, великогабаритного і будівельного сміття. А вже цього року запрацює станція компостування органічних відходів. Для цих цілей місто отримало 25 мільйонів євро кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку, 10 мільйонів євро гранту — безповоротної фінансової допомоги від екологічних фондів. Внесок міста — 6,75 мільйона євро.
Підписатися на:
Дописи (Atom)