Сміттєзавод у Львові. У міськраді підтвердили, що будівництво завершиться влітку 2023 року

  сміттєпереробний завод

Про це у коментарі "Еспресо.Захід" розповів керівник ЛКП "Зелене місто" Тарас Калужний.

Будівництво заводу завершиться до серпня 2023 року

18 травня цього року ми підписали договір з підрядником (польська компанія ControlProcess S.A. – ред.). 10 серпня було затверджено дату початку реалізації робіт, від якої рахуємо термін реалізації проєкту, який становить 24 місяці. Зараз підрядник проводити мобілізаційні роботи, вбито тестові палі і чекаємо висновки з певних технічних рішень. Але роботи почали і вони мають завершитись до 10 серпня 2023 року.

Як буде працювати сміттєпереробний завод у Львові

Завод буде складатися з двох основних частин: механічної та біологічної. Механічна – це набір обладнання, яке відсортовує вторсировину та ділить сміття на різні фракції. А біологічна – обробляє його. Ця технологія є досить гнучкою і дозволяє переформатування і до потреб, і до морфології сміття.

Зараз у Львові сміття майже на половину складається з органіки – майже 48%.З решти сміття ми маємо намір відбирати якнайбільше вторсировини. Ще частина відходів буде використана для створення RDF-палива. І це логічний крок, адже у нас буде використано технологію біосушіння, яка дозволяє якісно його виготовляти. При цій методиці маса сміття зменшується майже на 40% і утворюється пре-RDF. Потім ми його ще доочищуємо і маємо готове паливо.

У нас вже є попередні домовленості з заводом про його закупівлю.Вже маємо підписані протоколи про їх наміри купувати це паливо. І коли виготовимо першу партію цієї сировини, її буде досліджено спеціальною лабораторією і визначено її енергетичну цінність та вартість.

Також біологічне сушіння дозволяє знезаражувати все сміття і робити його вже біологічно неактивним. Відтак ті 30%з усієї маси сміття, які мали б іти на сміттєзвалище, а це земля, каміння, шматки скла чи порцеляни також можуть бути використані для підсипки доріг чи інших технічних процесів.

Відтак з цієї частини сміття, яке відділене від органіки, а це трохи більше, як 50%, на полігон йде до 30%, близько 40 – це РДФ, 10 – вторсировина. Решту – це те, що випаровується при переробці, або те, що ми використовуємо для своїх потреб (до прикладу, відсортований камінь, яким ми можемо, до прикладу, підсипати територію).

Усі процеси відбуватимуться з дотриманням екологічних вимог. На підприємстві передбачено три ступені очистки: механічна, хімічна і фізична. І у навколишнє середовище не має потрапляти жодних шкідливих речовин. Стоятимуть потужні фільтри, які робитимуть завод абсолютно чистим і безпечним.

Близько половини сміття у Львові складається з органіки

Ми маємо намір відбирати щоразу більше органіки і відповідно збільшувати ділянку з полями, де буде відбуватись її переробка.

На майданчику для переробки органіки відбуваються природні процеси її перетворення на компост. Але ми допомагаємо їм відбутись швидше та якісніше. Для цього застосовуємо аератор, який наповнює її повітрям і тому весь процес стає безпечний для довкілля. Якби сміття лежало в купі і гнило всередині, то тоді можна говорити про утворення газу, а з таким підходом, як у нас ці процеси не відбуваються.

Реалії нового полігону захоронення ТПВ

Маємо надію, що полігон вдасться запустити разом з заводом. У нас є декілька ділянок на розгляді, але поки не можемо однозначно сказати, яка з них буде обрана. Зараз це питання вирішується і як тільки буде прийнято рішення, ми повідомимо про це.

Це тривалі процеси, бо треба дослідити багато моментів, а також зробити те, що досі не робилось до нас в Україні.

Щодо фінансування будівництва сміттєзаводу, Тарас Калужний підтвердив, що у міста достатньо коштів для першого етапу робіт. Надалі відбудуться перерахунки подальших витрат і вони будуть розглянуті європейськими партнерами.

https://zahid.espreso.tv/smittezavod-u-lvovi-u-miskradi-pidtverdili-shcho-budivnitstvo-zavershitsya-vlitku-2023-roku

Немає коментарів:

Дописати коментар

МСЗ - помойка на небе (Greenpeace) - відео