§ TURTLE NEWS: [WASTE] На Львівщині діють 634 сміттєзвалища, з яких 389(!) - стихійні

В прокуратурі Львівської області відбулась міжвідомча нарада щодо здійснення державного контролю в сфері поводження з відходами органами виконавчої влади, місцевого самоврядування та територіальними спеціально уповноваженими органами державного контролю.

Як повідомили JeyNews в прес-службі прокуратури Львівської області, участь у нараді взяли керівники органів контролю, а саме Державної екологічної інспекції у Львівській області, головного обласного управління ветеринарної медицини, головного управління Держкомзему області, обласної санітарно-епідеміологічної служби, Державного управління охорони навколишнього природного середовища області, органів влади та місцевого самоврядування та міськміжрайпрокурори.
    
Як відзначено на нараді, останнім часом загрозливих масштабів набула проблема практично неконтрольованого зростання кількості побутових і промислових відходів, збільшується число звалищ з їх накопичення, експлуатація більшості яких здійснюється з порушенням проектних рішень та правил безпеки.
    
Зокрема, через бездіяльність органів влади та місцевого самоврядування, на території області продовжують діяти 634 звалища твердих побутових відходів, з яких 389 (61,4%) вважаються стихійними, в режимі перевантаження працюють 14 звалищ твердих побутових відходів. Не покоїть і те, що більшість звалищ твердих побутових відходів не відповідають екологічним та санітарним нормам, або ж терміни їх експлуатації минули.

Найбільші нарікання викликає робота сміттєзвалищ у містах Трускавці, Дрогобичі, Бориславі, Стрию, Золочеві, Самборі, Городку, Новому Роздолі, Ходорові, Комарно, Лопатині, Великих Мостах та ін.
     
Особливої уваги потребує ситуація, що склалася на Львівському сміттєзвалищі у с.Грибовичі Жовківського району. Незважаючи на заборону експлуатації звалища ще у 2004 році, органи влади так і не вживали належних заходів до вирішення цієї проблеми.
Однією з основних причин цьому є самоусунення органів виконавчої влади та місцевого самоврядування від виконання покладених на них Законом України «Про відходи» повноважень у сфері поводження з відходами.
    
Так, в переважній більшості місцеві державні адміністрації не виправдано обмежують свою діяльність лише розробленням програм поводження з твердими побутовими відходами, до того ж вони, переважно, носять формальний характер; заходи, визначені програмами не виконуються, унеможливлюється здійснення ефективного контролю за їх реалізацією. Більше того, у населених пунктах Жовківського, Перемишлянського, Радехівського районів, містах Стрию та Трускавці програми поводження з відходами взагалі не розроблялися та не затверджувалися.
  
Через неефективну діяльності місцевих органів влади та самоврядування по виконанню наданих повноважень з обліку безгосподарних відходів, умов з їх поводженням та здійсненню контролю, значна кількість відходів вивозиться в невизначені та несанкціоновані місця, на землі сільськогосподарського та лісогосподарського призначення.
     
Також на нараді звернуто увагу на необхідність нагального вирішення проблема знешкодження місць складування непридатних пестицидів. Оскільки з понад 490 тонн заборонених та непридатних для використання пестицидів, які зберігаються на території області лише близько 220 тонн контейнеризовані в спеціальні залізобетонні контейнери, а з 62 складів - в 39 умови зберігання незадовільні, що в свою чергу, приносить значну шкоду довкіллю.
   
Незважаючи на виділення з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на здійснення заходів із знешкодження непридатних пестицидів 1 млн грн., жодної тонни зазначеної категорії відходів не утилізовано з причин не використання коштів.
    
Крім того на нараді обговорили незадовільний стан справ, що склався на ВАТ «Львівський дослідний нафтомаслозавод», де зберігається понад 200 тис. тонн кислих гудронів.
    
Як відзначено, не вживається відповідних заходів до утилізації відходів лікувально-профілактичних закладів. З 25 центральних районних лікарень та 102 інших стаціонарів, тільки на 10 адміністративних територіях наявні відповідні печі та облаштовані спеціальні технічні установки для знешкодження відходів лікувально-профілактичних закладів.
     
Продовжують мати місце порушення вимог законодавства про відходи у сфері поводження з відходами тваринного походження. З 668 худобомогильників, більшість на території області знаходяться в незадовільному стані.
   
Також, через прорахунки в діяльності контролюючих органів не вирішується проблема збереження відходів промислового виробництва. Найбільша кількість промислових відходів зосереджена на породних відвалах шахт ДП «Львіввугілля» та ЗАТ «Львівсистеменерго», золошлаконакопичувачах Добротвірської ТЕС, накопичувачах Роздільського ДГХП "Сірка", Стебницького ДГХП "Полімінерал», Дрогобицького НПК «Галичина».
   
Такий стан, до певної міри, викликаний послабленням діяльності спеціально уповноважених органів контролю, насамперед, Державною екологічною інспекцією, ДЗ «Львівська обласна СЕС», головним управлінням ветеринарної медицини у Львівській області, якими контролюючі повноваження, належним чином, не виконуються; адекватне реагування на переважну більшість порушень законності не здійснюється, ігнорується виявлення фактів скоєнь кримінально - караних діянь.
    
За результатами міжвідомчої наради, яку проводив заступник прокурора Львівської області Богдан Татарин, прийнято рішення про вжиття конкретних спільних заходів, виконання яких сприятиме вирішенню проблемних питань.

JeyNews

http://jeynews.com.ua/news/d0/57508

Немає коментарів:

Дописати коментар

МСЗ - помойка на небе (Greenpeace) - відео