На Вінниччині збудували полігон твердих побутових відходів

У Калинівському районі Вінницької області сьогодні завершилось будівництво полігону твердих побутових відходів для м. Калинівка вартістю 6,2 млн грн.

Про це повідомляє управління у справах преси та інформації Вінницької обласної державної адміністрації.

За повідомленням, потужність полігону становить 180 тис. т.

Робота полігону забезпечить санітарно-епідеміологічну безпеку населення міста Калинівка та дозволить ліквідувати несанкціоновані звалища у місті.

Замовником будівництва виступила Калинівська міська рада, підрядником – ЗАТ «Калинівське БМУ–5».

Фінансування будівельних робіт здійснювалось за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища та місцевих бюджетів.

Полігон обладнано спеціальним екраном дна, дренажною системою, пожежною сигналізацією та майданчиком для санітарної обробки спеціалізованого транспорту.

Після введення полігону твердих побутових відходів планується його оснащення сміттєсортувальною станцією вартістю близько 3 млн грн.

 

постiйна адреса статтi: 
http://health.unian.net/ukr/detail/239570

 

Сміття в аеропорту: «запальничка» сповільненої дії

 Сміття в аеропорту: «запальничка» сповільненої дії

У світі від спалювання відходів відмовляються, а місту Лева нав'язують цю шкідливу технологію як панацею 
Уявіть, що у вас немає пральної машинки, але ви чули, що такий пристрій існує. Ви перете вручну, вряди-годи застосовуючи майже дідівський метод — металеву дошку для прання. І от нарешті наважилися придбати пральку. І тут звідкись узялися радники, які переконують вас, що дуже вигідно купити не автоматичну машинку для прання з енергоощадним режимом та іншими сучасними характеристиками, а напівавтоматичну радянського виробництва, яка споживає більше електроенергії, води, менш зручна й надійна в експлуатації. Мовляв, це дешево, і тільки уявіть, наскільки легше буде прати, коли нарешті позбудетеся отої набридлої металевої дошки.

Грибовицьке сміттєзвалище для Львова — наче дідівська металева дошка для прання, різниця тільки в тому, що полігон для сміття давно є зоною екологічної небезпеки. Проблема утилізації сміття настільки гостра й майже одіозна для Львівщини, що, лобіюючи доцільність використання установок для спалення сміття в аеропорту «Львів», мало не як панацею подають технологію термічних методів утилізації відходів, яку у світі вважають застарілою.

Євро-2012 ще відгукнеться… 
«Може, екологи і вважають технологією вчорашнього дня спалювання відходів. А що вони тоді вважають технологією нинішнього дня? Вивезення сміття на Грибовицьке сміттєзвалище? Я цього навіть не хочу коментувати, бо в нас не те що вчора спалювання сміття не було, а й сьогодні немає. Маємо велику проблему з Грибовичами, яку ніяк не вирішуємо. Чесно кажучи, цього коментаря екологів я загалом не розумію», — емоційно висловився Микола Магасевич, директор з розвитку аеропорту ДП «Дирекція з будівництва об'єктів до Євро-2012 у Львові» (саме «Дирекція…» є замовником обладнання, на якому планують спалювати сміття на території Міжнародного аеропорту «Львів»). За цією дивною логікою, ми обов'язково маємо пройти через те, від чого інші відмовляються, тільки тому, що в нас цього не було.
Намір закупити і встановити сміттєспалювальні установки на території аеропорту пан Магасевич пояснює, з одного боку, постановою Кабінету Міністрів 2010 року «Про затвердження Державної цільової програми підготовки та проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу», в якій одним із заходів розвитку львівського аеропорту було встановити інсинератори з утилізації побутових відходів. З іншого боку — вимогою Центральної санітарно-епідеміологічної станції на повітряному транспорті:  обладнання встановлюють «для забезпечення санітарного благополуччя Львівщини». Потребу сміттєспалювальних установок в аеропорту аргументують тим, що є потік пасажирів із різних країн, можливі різноманітні інфекції тощо, тому потрібне спеціальне поводження з цими відходами.
Альтернатива спалюванню є
То все-таки чи придумало людство «сучасну пральку» в системі утилізації відходів? Невже справді спалювання сміття — єдина панацея? Керівник громадської організації «Бюро екологічних розслідувань» Дмитро Скрильніков навів «Ратуші» чимало сучасних методів утилізації сміття, зокрема й таких, що придатні для застосування в аеропорту: «Існують вимоги щодо знезараження відходів в аеропортах, на прикордонних пунктах і т.п. Мабуть, тому санепідстанція дала припис аеропорту.
Однак спалювання не є єдиним способом знезараження відходів. Варто зазначити, що не всі відходи потребують знезараження, і під час сортування та правильного збирання можна мінімізувати їх кількість. Є зокрема такі альтернативи спалюванню: стерилізація (парою, сухим теплом), основний гідроліз та біологічна обробка тощо. Ці альтернативи підходять не лише для медичних, а й інших відходів, які потребують знезараження. Відходи спершу сортують, а потім ті, які потребують знезараження, проходять стерилізацію парою (найпоширеніше — в автоклавах), тоді з ними можна поводитися, як із звичайними (переробляти, вивозити на полігон тощо)».
«Львів» — не «Бориспіль»
За словами пана Скрильнікова, спосіб утилізації відходів у в аеропортах інших країн залежить також від того, в якій зоні розташовано термінал: «У ситуації із львівським аеропортом варто говорити навіть не про спалювання сміття загалом, а про те, чому спалювати його планують у межах міста. Адже такий об'єкт повинен мати санітарну зону, відповідну технологію. Можна відвозити відходи в герметичних контейнерах в інше місце, як вивозять, наприклад, пестициди. Тобто є низка альтернатив, які треба було б розглянути, перш ніж встановлювати такий об'єкт у межах міста. Практика інших країн засвідчує, що в таких печах, переважно, палять усі відходи (не сортуючи саме ті, які справді потребують знезараження), а подекуди, щоб окупити установку, навіть надають послуги зі спалювання відходів інших установ».
Аеропорти, здебільшого, розміщують за містом (і київський «Бориспіль» — теж). Тим часом наша держава, готуючись до чемпіонату Європи з футболу 2012 року, специфіки львівського летовища, розташованого на території міста, в оточенні житлової забудови, не врахувала. А дирекція аеропорту «Львів» захищати інтересів львів'ян, а також свого іміджу, не поспішає, принаймні наразі.
«Якщо аеропорт збудовано на території міста, як у Женеві, то там діють суворі обмеження, наприклад, рейси відбуваються тільки до півпершої ночі. Очевидно, що там не спалюють відходи безпосередньо в аеропорту. А є міста, які можуть собі це дозволити, бо їхнє летовище розміщено за містом, на незаселеній території. Є сміттєспалювальні заводи в портах, наприклад, у Монако, біля моря. Підприємство винесено далеко від житлової забудови, кліматичні, погодні, географічні умови дають змогу його розмістити, — розповів Дмитро Скрильніков. — Специфіка львівського аеропорту в тому, що він розміщений з підвітряної сторони, у самому місті, оточений житловою забудовою: з одного боку Сокільники, з другого — Львів. Тому тут треба дуже прискіпливо ставитися саме до термічних методів утилізації».
Дешево і… шкідливо 
Для встановлення обладнання в аеропортах Львова і Донецька обрали українського виробника: технологію спалювання сміття розробило підприємство ТОВ «НВП «Гідравліка Вінниця-Сервіс». Його вартість, згідно із зведеним кошторисним розрахунком, становить 1 мільйон 727 тисяч гривень. 
Ще один аспект, на якому наголошує Дмитро Скрильніков: технологія, яку планують застосовувати, — не з найдорожчих: «Найдорожче в будь-якій спалювальній установці — засоби очищення газів, це майже 80 % вартості заводу. Замовники обладнання коментують, що вибрали те, що дешевше. Компанія-виробник, яку декларують, не мала досвіду в технології сміттєспалювання, спеціалізувалася на утилізації медичних відходів. Крім того, компанія нетривалий час на ринку».
За інформацією Дирекції з будівництва об'єктів до Євро-2012 у Львові, «середня маса відходів, які потребують утилізації за один місяць, становить близько 10-12 т на місяць». Проектом передбачено встановлення двох установок потужністю спалювання 50 кг/год. кожна. «Утилізації підлягають усі відходи, які накопичуються під час прибирання повітряних суден, що прибувають міжнародними рейсами до ДП «Міжнародний аеропорт «Львів», — повідомляє «Дирекція…». Водночас, згідно з висновком державної санітарно-епідеміологічної експертизи, є речовини (зокрема радіоактивні відходи та відходи, які містять полівінілхлорид), які не можна спалювати на інсинераторах ТОВ «НВП «Гідравліка Вінниця-Сервіс». 
Україні ЄС не указ
Згідно з технічними характеристиками установки, які надала Дирекція з будівництва об'єктів до Євро-2012 у Львові, викиди обладнання міститимуть такі шкідливі речовини: ртуть, кадмій, діоксини, фурани, оксиди азоту, соляну кислоту тощо. Микола Магасевич переконує, що задекларовані викиди шкідливих речовин не перевищують українських норм: «Є відповідні нормативи, ми керуємося тим, що проект проходить експертизу: санепідемстанції, екологів, є окремий розділ проекту «Оцінка впливу на навколишнє середовище», його розроблено і погоджено».
Тим часом заявлені в технічній характеристиці установок для утилізації викиди діоксинів і фуранів перевищують норми, зафіксовані у відповідній Директиві Євросоюзу, на шість порядків. Директор з розвитку аеропорту ДП «Дирекція з будівництва об'єктів до Євро-2012 у Львові» з цього приводу зазначив: «Не думаю, що директива ЄС може бути нормативною для території України. Я не бачив цієї директиви, але в нашій країні є свої норми, і вони не є поганими, їх просто треба дотримуватися».
Скільки діоксинів будеу викидах, не знатиме ніхто 
Натомість фахівці насамперед цікавляться, чи зможе хтось із органів контролю з'ясувати, чи не перевищено вміст діоксинів та фуранів у викидах? «Санепідемстанція не має навіть змоги перевірити викиди на діоксини та фурани. В Україні фактично є один інститут у Києві, де можуть зробити проби на діоксини, і коштує це дорого. Тобто нам доведеться весь той час, доки спалюватимуть сміття, вірити на слово, що діоксини у викидах не перевищують норм.
Якщо представники аеропорту скажуть, що діоксинів і фуранів у викидах немає, ніхто цього підтвердити чи спростувати не зможе, — зазначив Дмитро Скрильніков. — В Італії та в інших країнах недавно було багато скандалів навколо сміттєспалювальних заводів. У вирощеній поруч сільгосппродукції, у молоці, сирі знаходили підвищений вміст діоксинів. А в Україні, на відміну від Євросоюзу, тестів на діоксини не роблять». 
Радість від спалювання сміття
Микола Магасевич пропонує своєрідне ставлення до шкідливих речовин у викидах: «Котельня чи інший об'єкт спричинює викиди в атмосферу, тут ми нічого не можемо вдіяти. Сміття, яке є в аеропорту, можемо спалювати, і в нас будуть викиди, або відвозити на Грибовицьке чи будь-яке інше сміттєзвалище, і там утворюватиметься та сама таблиця Менделєєва, випари, що теж потраплятимуть в повітря. Потрібно вибирати менше зло. Чи шкідливі викиди від спалювання сміття? Звісно, шкідливі.
Але моя особиста думка, що меншим злом, однозначно, є спалювання відходів. Інсинератори в аеропорту на тлі сміттєспалювального заводу у Львові — як запальничка порівняно з пожежею. Наш приклад міг би стати поштовхом для міста. Ми не є замовником щодо сміттєспалювального заводу, але якщо якусь свою лепту внесемо в цю справу, то будемо тільки раді». Водночас пан Магасевич зазначив, що остаточне рішення, чи спалюватимуть сміття в аеропорту, ще не ухвалено, воно може змінитися після громадських слухань, які планують провести невдовзі. Обладнання наразі не закуплено, а відповідно, і не змонтовано, зазначають у «Дирекції…». А Дмитро Скрильніков резюмує застереження, які є в екологів: спалювання сміття на території місті, спалювання на невідомому досі обладнанні, неможливість здійснювати контроль за викидами діоксинів. 
 Наталя ДУДКО
Сергій Ющенко, завідувач відділення комунальної гігієни Львівської обласної санепідемстанції: «Спалювати сміття заборонено, це однозначно, що тут коментувати. Але аеропорт — об'єкт закритого доступу, в авіаліній є окрема санепідемстанція, ми нагляду ні за залізницями, ні за аеропортами не провадимо. А дозволу на спалювання сміття ніхто загалом не може дати...»

На стадницькому полігоні будуть сортувати сміття

На стадницькому полігоні будуть сортувати сміття

 В цьому році міська рада планує провести тендер на встановлення сміттєсортувальної станції на стадницькому полігоні. Потужності лінії дозволять за робочу зміну посортувати денний обсяг вінницького сміття.

Проте безпосередній монтаж обладнання скоріш за все уже розпочнеться в наступному році.
- Ми планували приступити до цих робіт в цьому році, - каже директор департаменту комунального господарства та благоустрою міськради Ігор Корольчук. - Але об'єктивно ми розуміємо, що тільки тендерні процедури займуть близько двох місяців.
Вартість встановлення модульної сміттєсортувальної станції, разом з проектними роботами, в мерії оцінили в 133 тисячі гривень. Про це йдеться в рішенні виконкому від 27 вересня цього року.
Проектна потужність станції, за словами Ігоря Корольчука, складає приблизно 200 метрів кубічних сміття за годину.
- При тому, що у нас в місті щодня збирається близько 1,2 тисячі кубічних метрів сміття, станція за робочу зміну може посортувати денний обсяг сміття, яке накопичуються в місті, - каже директор комунального підприємства "Ековін" Володимир Чорновол. - Мова йде тільки про побутове сміття. Листя чи будівельні відходи, станція не сортуватиме.
Всього протягом доби у Вінниці збирається близько 1,7 тисячі кубічних метрів сміття. А загальна площа стадницького полігону складає 16 гектар, при цьому відходами уже зайнято 13 гектар...

Hyundai зібрався інвестувати в українське сміття

Корпорація веде переговори про постачанння для переробки твердих побутових відходів

0

Корейська корпорація Hyundai розглядає питання інвестування в сферу переробки твердих побутових відходів в Україні

Як повідомляє «Інтерфакс-Україна», про це заявив глава представництва Hyundai в Україні Чой Юнг Сук у ході форуму «Еко-Інвест 2012»

«Ми маємо намір налагодити співпрацю в два етапи. Перший - це лізинг. Ми представимо наше обладнання, подивимося, як воно працюватиме в Україні. Розраховуємо, що обладнання надійде уже взимку. Другий етап - це створення спільних підприємств в Україні, інвестування», - повідомив представник Hyundai.

У свою чергу, директор державного підприємства «Укрекоресурси» Дмитро Радіонов повідомив, що в рамках лізингової програми Hyundai, українська компанія отримає лінію з сортування сміття орієнтовно в лютому, а запущена вона буде ймовірно в березні.

За словами Радіонова, наразі «Укрекоресурси» ведуть переговори з Hyundai про постачання інших видів техніки для роботи з відходами, зокрема, обладнання для переробки ТПВ.
Орієнтовна вартість лінії з сортування сміття продуктивністю 50 тис. тонн на рік становить 5 млн грн, 100 тис. тонн - 9 млн грн.

Як повідомляли «Коментарі», раніше уповноважений Президента Кореї Лі Дже О заявляв, що Корея зацікавлена ​​в спільному з Україною виробництві швидкісних потягів.

Comments.UA

http://chernivtsi.comments.ua/news/2012/10/02/131520.html

МСЗ - помойка на небе (Greenpeace) - відео