Замість сміттєпереробного заводу у Львові збудують сортувальну лінію. Перед тим, як вивозити львівський непотріб на Грибовицьке сміттєзвалище, його фасуватимуть на підприємстві на вулиці Конюшинній. Окремо папір, пластик, скло - усе, що згодом можна продати іншим фірмам як вторинну сировину. Органічні ж відходи далі захоронюватимуть на Грибовицькому звалищі. Щоправда, деяке сміття планують навіть спалювати.
Про це повідомили журналісти телеканалу ZIK.
Перша сортувальна лінія львівського непотребу є майже на околиці Львова. Показати та розказати про неї на підприємстві відмовилися. Від «Огляду дня» зажадали інформаційного запиту.
Журналістам телеканалу ZIK телефоном представники фірми пояснили: робота сортувальної лінії сміття схожа до тієї, яку за 19 обласних тисяч гривень встановили у Червонограді. Механізм дії такої лінії простий – скло, папір і пластик сортують нарізно й потім продають. Решту, а це майже половина непотребу, захоронюють. Чи саме так буде з львівським сміттям, наразі невідомо.
Тим часом про сортувальну лінію розповідає сільський голова Малехова.
«Автомобіль під'їжджає, висипає сміття, справа і зліва стоять люди, де вручну відсортовують це сміття і кладуть під прес», – розповів сільський голова Малехова Володимир Сеньковський.
Саме на прикладі Малехова підприємці вчитимуть людей сортувати сміття в різні контейнери. Сільський голова запевняє: про сміттєсортувальну лінію наразі в селі ніхто не чув.
У Львівській міськраді говорити, коли запрацює сортувальна лінія, не беруться, мовляв, на підприємстві не всі питання вирішили. Також думають про те, щоби частину сміття спалювати на одному із заводів Львівщини.
«Це є державна програма, яку виконує державне підприємство Укрпромресурс. Це один із напрямів, які ми сьогодні наробляємо. У нас є підписані попередні протоколи про наміри з компанією, яка експлуатує Миколаївський цементний завод», – розповів перший заступник міського голови Львова Олег Синютка.
Що саме спалюватимуть на Миколаївському цементному заводі, наразі не коментують. Тим часом єдине, про що можуть сьогодні говорити екологи, – шкідливість сортувальної лінії.
У міськраді кажуть, якщо сміття таки спалюватимуть, то ціна для львів'ян за вивіз непотребу зросте. Наскільки, не уточнюють. Тим часом, поки нову сміттєсортувальну лінію готують до запуску, у Ратуші уже мають ділянки під будівництво давно обіцяного сміттєпереробного заводу. Втім, де його планують зводити, знову ж таки тримають у таємниці.
http://zik.ua/ua/news/2013/03/15/398738
Пишіть інформацію про поводження з відходами у Львові на ЕКОЛОГІЧНОМУ ПОРТАЛІ http://7promeniv.com.ua/povodzhennia-z-vidkhodamy/sytuatsiia-u-lvovi.html
ВідповістиВидалити