Збирають сміття, щоб... продати

На сміттєвому полігоні поблизу Рівного почали купувати непотріб.

Приватний підприємець Анатолій Стратюк облаштував при в'їзді на звалище пункт прийому вторинної сировини — склобою, пляшок, пластикових ящиків, макулатури, консервних банок та поліетиленової плівки. Щодня збирачі непотребу, які приносять повні мішки, заробляють щонайменше по 100 гривень.

 — Ми відкрилися на початку жовтня. Поставили два вагончики, де збирачі можуть перевдягнутися й погрітися. Вивісили прейскурант, по чому купуємо сировину. Люди приходять щодня вранці і працюють, доки не стемніє. Усе зібране важимо і платимо їм готівкою, потім мішки з вторсировиною на переробку вивозимо з полігону самі, — розповідає Анатолій Стратюк. — Збором сміття займаються як рівняни, так і мешканці навколишніх сіл. Добираються на полігон маршрутками або велосипедами.

http://www.rivnepost.rv.ua/lenta_msgshow.php?id=55649

 

Німці збудують сміттєпереробний завод на Волині

24 Жовтня 2014 p.

 

Невдовзі у Волинській області з'явиться сучасний сміттєпереробний завод, який працюватиме за найновішими європейськими технологіями. Місцева влада вже підписала відповідний меморандум з німецькою компанією.

Німецькі інвестори готові збудувати на Волині сучасний сміттєпереробний завод, який працюватиме за найновішими європейськими технологіями, безпечними для здоров'я людей і навколишнього середовища. Голова Волинської облдержадміністрації вже підписав з німецькою компанією Меморандум про співпрацю щодо втілення проекту «Нововолинський Екотехнопарк». Про це повідомляє прес-служба Волинської ОДА.

Згідно з повідомленням, Екотехнопарк із сміття вироблятиме бензин, солярку, бітум, а також холод для холодильних установок та теплоенергію. Завод перероблятиме 25 тис. тонн побутових відходів у рік.

Будівництво заводу планують розпочати уже наступного року. «Втілення такого проекту дасть можливість створити до 40 робочих місць. Німецька компанія бере на себе фінансування, а від обласної влади просить лише сприяння та підтримки. Вони також готові реалізувати такий проект і в Луцьку як пілотний» - підкреслюється у повідомленні.

Як повідомляла «Україна Комунальна» раніше, у Волинській області реалізуються різні механізми для максимальної економії газу. Як результат, за два останні місяці області вдалося заощадити 500 тис. куб. м «блакитного» палива.

Катерина Ляшевська

http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/nmc-zbudujut-smttepererobnij-zavod-na-volin-39601

 

На Черкащині невдовзі може з’явитися сміттєпереробний завод

На Черкащині

Черкаська влада розпочала перемовини стосовно будівництва на території області сміттєпереробного заводу.

З цією метою голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко провів зустріч із виконавчим директором міжнародної компанії OAK Utility Solutions and Development, яка має центральний офіс у Бахрейні, Гаретом Робертом Брауном.

- За словами губернатора Черкащина, нині на території області є понад 400 полігонів для сміття. - Власне, у всьому світі є безліч прикладів, коли його переробляють на газ та електроенергію й таким чином використовується для потреб муніципалітету.

Такий завод, каже інвестор, у разі введення в експлуатацію зможе переробляти 450-500 тонн сміття на добу. Уже з нього далі виготовлятиме синтетичний газ для різноманітних генераторів та золу.

Переконують: це буде стовідсоткова переробка з нульовим викидом на звалище.

Тож у разі, коли обидві сторони дійдуть домовленостей, сміттєпереробний завод збудують упродовж 12-18 місяців. У його будівництво планують вкласти близько 80 мільйонів доларів інвестицій.

Поки що місцем для його зведення розглядають три міста - Черкаси, Умань та Смілу, утім, не виключають й інші. Усе, чого інвестори очікують від влади, - це зобов'язання постачати сміття в задекларованому обсязі та дозвіл на його переробку.

Закріпити свої наміри в майбутньому хочуть підписанням відповідного договору.

http://blagoustriy.info/news/740/show/

 

На Виноградівщині за 11 тис грн ліквідували стихійне сміттєзвалище

Роботи з ліквідації стихійного сміттєзвалища виконувались силами Виноградівського міжрайонного управління водного господарства на підставі відповідного договору, йдеться на сайті установи.

На Виноградівщині за 11 тис грн ліквідували стихійне сміттєзвалище Між Виноградівським міжрайонним управлінням водного господарства  та  сільською радою села Неветленфолу Виноградівського району з метою покращення екологічного стану прилеглої території укладено договір на виконання робіт з ліквідації стихійного сміттєзвалища.
Договірна ціна укладеного договору 11 135 грн. Загальний об’єм виконаних робіт складає 980м3.
Територія сміттєзвалища до та підчас проведення робіт


Територія сміттєзвалища після проведення робіт
http://zakarpattya.net.ua/News/130163-Na-Vynohradivshchyni-za-11-tys-hrn-likviduvaly-stykhiine-smittiezvalyshche

МСЗ - помойка на небе (Greenpeace) - відео