Іноземні інвестори поцікавилися що рівняни викидають у сміття

Вмістом сміттєвих баків рівнян цікавились німецькі інвестори, перед тим як збудувати сміттєпереробний завод. А нещодавно й харківські дослідники вивчали "асортимент" сміття в контейнерах Рівного, створюючи на замовлення міської влади схему санітарної очистки міста. Нічого нового, щоправда, не виявили. Найбільше відходів — це картопляне лушпиння. Німці, до речі, дуже дивувались, що українці так багато їдять картоплі.


Щодня рівняни викидають у смітники приблизно 240 тонн непотребу. Досі комунальні служби з прибиранням міста нібито й справлялися. Та міська рада раптом вирішила застосувати науковий підхід до збирання, вивезення і переробки цього сміття. І замовила так звану схему санітарної очистки міста. Її півроку розробляли харківські дослідники, а 26 лютого на сесії міськрада має затвердити. Чи стане місто завдяки цій схемі чистішим — це ще питання. А от за роботу авторам розробки уже треба заплатити понад 300 тисяч гривень.

Святослав Євтушенко, депутат міської ради:

— Схема санітарної очистки міста — це фундаментальний документ для громади Рівного. Бо ним буде визначено та закріплено місце розташування контейнерних майданчиків, спосіб видалення відходів, частоту вивезення сміття, місця його зберігання, переробки, захоронення, місця збору небезпечних відходів. Після її прийняття всі суперечки між мешканцями та комунальниками з цього приводу будуть марними, все буде регулюватися винятково схемою.

Що в контейнерах рівнян? З власного досвіду скажу, до 30% рівненських відходів — органіка. Решту становить картон, поліетилен, скло та інше. Вміст сміттєвого бака дуже залежить від сезону. Наприклад, у січні-лютому 60% від обсягу органічного сміття займає картопляне лушпиння. Німецькі інвестори, які звели у нас переробний завод і теж проводили таке дослідження, дуже цьому дивувалися — невже ми справді їмо стільки картоплі? Взимку люди смітять удвічі менше. От за два тижні до Великодня починається сміттєвий бум, коли господарі найбільше прибирають до свята. Влітку в смітті більшає зелені, пластикових пляшок та скляних пляшок з-під пива, восени — опалого листя. Чимало є і будівельного сміття. А загалом обшук контейнерів у Рівному — це серйозний бізнес, який у кожному районі контролюють певні люди. Всі баки між ними вже поділені. Чув, що одна з найцікавіших знахідок була кілька років тому — тоді хтось викинув цілий ящик гранат! Щоправда, не знаю, що з ними потім сталося...

На сміттєвому полігоні у Бармаках щодня працюють зо два десятки людей з Рівного та навколишніх сіл, які заробляють за добу до сотні гривень — на сортуванні непотребу. Збирачі шукають ПЕТ-пляшки, консервні банки, склотару, макулатуру та пластмасові ящики, які потім віддають заготівельникам на переробку. Про схему санітарної очистки вони ще й не чули, та сподіваються, що вона не позбавить їх заробітку. 

http://www.ogo.ua/articles/view/2015-02-12/59349.html

 

Немає коментарів:

Дописати коментар

МСЗ - помойка на небе (Greenpeace) - відео