У Вінниці незабаром стартує проект по роздільному збору сміття: підготовлено 270 контейнерів та дві нові вантажівки

Через кілька тижнів на більшій частині правого берега Вінниці стартує пілотний проект по роздільному збору твердих побутових відходів (ТПВ). На сьогоднішній день працівники комунального унітарного підприємства «ЕкоВін» вже підготували більш ніж 270 контейнерів з спеціальними інформаційними наліпками для сухих і вологих відходів та забрендували дві нові вантажівки, які будуть вивозити виключно сухі відходи.
В Європі система роздільного збору сміття працює більше 20-ти років, і люди вже звикли до такої форми поводження з побутовими відходами. Для України, як і для багатьох країн пострадянського простору, такий напрямок як сортування лише починає розвиватись. У Вінниці цьому передувало ряд кроків, які дозволять створити цілісну систему збору, вивезення, переробки або захоронення відходів. На сьогоднішній день вінницьке підприємство «ЕкоВін» налагодило систему вивезення сміття і сьогодні на території міста вже зникло таке поняття, як стихійне сміттєзвалище, також впорядковано полігон, де встановлено сміттєсортувальну станцію, а до запровадження роздільного збору ТПВ придбано нові контейнери та вантажівки.
«Сьогодні для нас запровадження роздільного збору відходів дійсно на часі. По-перше, ми вважаємо, що вінничани готові змінювати підходи до поводження з побутовими відходами, і їхня свідомість дійсно змінюється – люди стають більш відповідальними до збереження навколишнього середовища. А по-друге, запровадження роздільного збору допоможе нам утриматись від підняття тарифу за вивіз сміття для громадян, так як підприємство зможе частину своїх витрат на обслуговування компенсувати за рахунок виручених коштів від реалізації вторинної сировини», - розповів директор КУП «ЕкоВін» Володимир Чорновол.
Пілотним проектом по роздільному збору ТПВ буде охоплено приблизно 80% правобережної частини міста. До нього поки що не увійде Свердловський масив та приватний сектор (Корея та П’ятничани). Успішність проекту залежить в першу чергу від самих вінничан, які мають розуміти, що від того, як кожен буде сортувати сміття у себе вдома сьогодні, залежить, яким навколишнє середовище буде завтра. Тому і мерія, і підприємство «ЕкоВін» створюють відповідні умови для сортування, вивезення, переробки та захоронення відходів і сподіваються на підтримку цього проекту мешканцями та різних громадських об’єднань та формувань.

Фото

Немає коментарів:

Дописати коментар

МСЗ - помойка на небе (Greenpeace) - відео