На Стадницькому полігоні почали сортувати сміття, добувають газ та виробляють електроенергію

22 квітня очільник регіону Валерій Коровій разом головами райдержадміністрацій та районних рад області відвідав полігон твердих побутових відходів поблизу села Стадниця Вінницького району, що експлуатується комунальним підприємством «Ековін».
У рамках візиту керівники ознайомилися з організацією діяльності введеної торік в дію сміттєсортувальної станції, а також механізмом виробництва електроенергії з полігонного газу.
Як повідомив директор Департаменту комунального господарства і благоустрою Вінницької міської ради Юрій Павлінчук, станція працює поки що в тестовому режимі. Відсортування вторинної сировини здійснюють сьогодні 15 працівників. На повну ж потужність установка функціонуватиме вже після запровадження роздільного збору сміття, що стартуватиме у місті Вінниці як пілотний проект у червні поточного року.
За словами заступника голови облдержадміністрації Василя Броварника, на Стадницькому полігоні запроваджена система обов’язкової пошарової пересипки та трамбування, аби не відбувалося загорання відходів. Працює відповідна техніка. «Разом з німецьким підприємством було побудовано 12 свердловин, зведених в єдину магістраль. З цих свердловин відбирається газ, який подається на когенераційну установку, спалюється, і таким чином продукує електричну енергію. Вже сьогодні міська влада Вінниці працює з енергетиками стосовно врегулювання взаємовідносин щодо подачі цієї електроенергії за «зеленим» тарифом в єдину енергомережу», - повідомив Василь Броварник.
В рамках інвестиційного проекту частина коштів від реалізації виробленої електроенергії спрямовуватиметься на рекультивацію сміттєзвалища. У перспективі також облаштування ще 12 газодобувних свердловин.
Ознайомившись з організацією переробки відходів на Стадницькому полігоні, голова облдержадміністрації Валерій Коровій відзначив позитивний досвід роботи у цьому напрямі. «Тема поводження з твердими побутовими відходами дуже актуальна і для Вінницької області, і для України загалом. Ми хотіли показати, які є шляхи для вирішення цієї ситуації. Адже подібних полігонів у нас чимало, і постають питання: а що далі? що і в який спосіб робити? І те, що ми тут побачили, - починаючи від пересипки сміття, облаштування свердловин, чим фактично знівельовано агресивне середовище, - один з перспективних шляхів. І зараз ми можемо говорити про те, що навіть якби такий об’єкт був поряд з населеним пунктом, побоюватися тут нічого», - зауважив Валерій Коровій.

Фото

Немає коментарів:

Дописати коментар

МСЗ - помойка на небе (Greenpeace) - відео