Єдиний в Україні сміттєспалювальний завод призупинив роботу

ZIK
Єдиний завод в Україні зі спалювання відходів наразі зупинив свою роботу. Відтепер непотріб будуть відправляти на місцеві полігони. Та експерти непокояться, мовляв, кількість стихійних звалищ може збільшитися.

Про це йдеться в сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Щоденно спеціальний котлоагрегат, у якому згорало близько 250 тонн сміття, забезпечував теплом і гарячою водою близько 300 житлових будинків.

Експерти кажуть, що в Києві та області сміття вистачить на щонайменше ще один такий завод. З такою допомогою запаси природного газу можна було би непогано заощаджувати.

«Коли ми виробляємо тепло, то Київ економить тридцять мільйонів метрів кубічних газу в рік», – каже директор заводу Сергій Крикун.

Та про економію газу поки не доводиться говорити. Єдиний нині робочий завод днями припинив приймати сміття. Це вимога нового власника теплових електростанцій і сміттєспалювального заводу.

«Ми вирішили призупинити прийом нового сміття, аби переробити усе, що залишилося у резервуарах на заводі «Енергія»», – пояснює директорка з правового забезпечення підприємства Ольга Ієвлева.

Поки на підприємстві запасу відходів лишилося на тиждень.

«Це така технологічна вимога. Нічого аномального в цьому немає. Ми в плановому порядку будемо забезпечувати роботу», – запевняє речниця заступника голови міської адміністрації Юлія Грамотна.

Та міська влада обіцяє, що завод відновить роботу через місяць. Тим часом відходи будуть вивозити на полігони.

А от експерти вбачають у цьому клопіт появи нових стихійних сміттєзвалищ. Адже офіційно таких місць, кажуть, не так і багато. Тому іншим областям столичного добра також перепадатиме.

«Я думаю, слід чекати на ситуацію, коли все сміття будуть розвозити по нелегальних сміттєзвалищах», – підкреслює еколог Олександр Соколенко.

На заводі зазначають: аби відновити роботу, потрібне ще й нове обладнання. Сміттєспалювальні казани за 35 років роботи вийшли з ладу. Їх залишилося тільки два. Якщо і їх не замінять, то єдине в Україні підприємство з переробки відходів працювати далі не зможе.

Олена Гулай, «Перші про головне»

  https://www.youtube.com/watch?v=j_WUyopiUMo&feature=youtu.be
https://zik.ua/news/2018/07/23/yedynyy_v_ukraini_smittiespalyuvalnyy_zavod_pryzupynyv_robotu_1372051

Немає коментарів:

Опублікувати коментар

МСЗ - помойка на небе (Greenpeace) - відео