§ TURTLE NEWS: [WASTE] На мітингу у Вінниці читали вірш проти будівництва полігону для сміття

Акцію протесту проти будівництва полігону для сміття провели 29 липня
На мітингу у Вінниці читали вірш проти будівництва полігону для сміття

A A A
Размер шрифта:
Чиновники міськради проігнорували пікет представників трьох сільських громад.

Акцію протесту проти будівництва полігону для сміття провели 29 липня у Вінниці представники громад сіл Людавка, Курилівці та Почапинці Жмеринського району. У лісі поблизу Людавки заплановано будівництво заводу для переробки сміття і полігону для відходів з Вінниці. Пікетувальники проти того, щоб лісова ділянка, частина якої є заповідною територією, де б'ють чисті джерела і знаходиться каскад озер, стала смітником. Сільський голова Людавки, корінний житель цього села, Роман Пашковський своє невдоволення висловив у віршованій формі. Його поетичні рядки читали на мітингу, а також роздавали перехожим вінничанам. Автора листа не було з людьми.

- Нашого голову вже так залякали, що він навіть заяву забрав із суду, - каже жителька села на ім'я Галина Василівна.

Сільський голова підтвердив той факт, що він звертався від імені громади з позовом до суду про порушення законодавства під час передачі землі сільської ради міській раді Вінниці. Але змушений був забрати заяву. Чоловік каже, що втомився від погроз.Так само вчинив сільський голова Куриловець Анатолій Крячковський.

Пікетувальники раді з того, що до їхніх вимог нарешті дослухалися. За дорученням голови облради Сергія Татусяка створено робочу групу з вивчення питання щодо законності передачі земельної ділянки. Члени робочої групи зустрілися з представниками пікетувальників. Співголова цієї групи депутат облради Микола Андрусишин каже, що вже встановлено ряд порушень чинного законодавства у цьому питанні. Є також розбіжності даних у містобудівному обґрунтуванні, яке виготовлено на замовлення міськради.

- Ми будемо звертатися в Кабінет Міністрів з проханням детально перевірити правомірність передачі земельної ділянки у Людавці під будівництво полігону і сміттєпереробного заводу, - каже Микола Андрусишин. – Вирішення таких питань у компетенції Кабміну.

Тим часом Міністерство екології відкликало підпис вінницького еколога під документом про надання дозволу на будівництво сміттєпереробного заводу у Людавці. «Містобудівне обґрунтування втратило силу внаслідок відкликання підпису заступника начальника Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області М.Мартинюка», - каже начальник екологічної інспекції у Вінницькій області Юрій Дубовий.

Ні під час пікету, так само, як і під час зустрічі робочої групи з представниками акції, не було жодного представника міськради.

Детальніше про конфлікт громади і Вінницької міськради – найближчими днями.

http://vn.20minut.ua/news/10202916

Немає коментарів:

Дописати коментар

МСЗ - помойка на небе (Greenpeace) - відео