§ TURTLE NEWS: [WASTE] Лучани не можуть скористатися сміттєзвалищем через пікет селян

Мешканці села Брище, поблизу якого розташоване головне луцьке сміттєзвалище, сьогодні, 22 червня, заблокували проїзд до полігону вантажівкам із відходами. Селяни обурені, що влада обласного центру нехтує їхніми інтересами, - повідомляють "Волинські новини".

Селяни протестують проти того, як використовується полігон твердих побутових відходів. За словами мешканців, людям у селі, яке розташоване через поле від звалища, під час спеки немає чим дихати. За їхніми словами, таргани до селища повзуть "полчищами". Як розповів депутат Брищенської селищної ради Олексій Матошнюк, вітер і птахи несуть сміття в село.

Окрім того, вміст шкідливих речовин у воді перевищує норму у 4-5 разів. Також часто трапляється, нарікають мешканці, що приїжджають із Луцька, а сміття викидають у лісі або поблизу звалища, бо за в'їзд треба платити. Така екологічна ситуація негативно впливає на здоров'я дітей, - розповідають селяни. О.Матошнюк запевнив, що селяни повідомили про акцію протесту владу, тож тепер не пропускатимуть вантажівок зі сміттям на територію полігону твердих побутових відходів, допоки луцька влада не піде їм на поступки.

Селяни стверджують, що полігон експлуатують з порушеннями. Власне мешканці Брища вимагають прокладання в селі дороги з твердим покриттям та завершення фінансування будівництва станції очистки питної води. Серед вимог також придбання для села шкільного автобусу; озеленення території, прилеглої до полігону; продовження будівництва водогонів, газопроводу та ліній електропередач на нових запроектованих вулицях; оздоровлення дітей; спорудження дитячого та спортивного майданчиків тощо.

За словами депутата селищної ради, сьогодні до пікетувальників приїжджав заступник міського голови Луцька, директор департаменту ЖКГ Владислав Стемковський, який начебто сказав, що пікетування - це право мешканців села, але мерія на поступки йти не збирається. Натомість у мерії кажуть, що луцька влада має лише перерахувати селищному бюджету субвенцію обсягом 150 тис. грн. Станом на сьогодні, 22 червня, уже перерахували 63 тисячі гривень, із них 30 тисяч - минулого тижня.

Немає коментарів:

Дописати коментар

МСЗ - помойка на небе (Greenpeace) - відео