§ TURTLE NEWS: [WASTE] Сміття можна утилізувати на… мистецтво

Перш ніж викинути сміття, погляньте на нього творчо. Використаній бляшанці з-під пива чи упаковці від молока можна дати нове життя, перетворивши їх на мистецький об'єкт. Такий тренд стає дуже популярним в Європі.

Життєдіяльність пересічного німця призводить до появи півтонни сміття на рік. Це понад 37 тонн сміття щорічно в одній лише Німеччині. Далі доля сміття доволі банальна – утилізація або переробка. Цілком інакше «життєвий шлях» відходів може виглядати на вулицях Африки чи Азії. Тут бідні верстви населення не поспішають викидати сміття, а підходять до процесу «утилізації» творчо, даючи відходам, так би мовити, друге життя.

Продукти, які з'являються в процесі такої переробки, часом настільки креативні, що у Європі їх сприймають мало не як культові об'єкти. Зі «сміттєвого мистецтва» вже навіть розвинувся цілий дизайнерський напрямок – Recycling Design.

Модний «сміттєвий» дизайн

«Приміром, ось тут ми маємо ангела з Мадагаскару, виготовленого з бляшанки з-під спрею проти тарганів. Тут навіть видно напис «смертельно токсично», - розповідає Мартіна Ценкер, працівниця складу підприємства «Mamaafrika» у Дюссельдорфі, що спеціалізується на виробах зі сміття. Те, що стоїть тут на полицях, ще не так давно валялося на вулицях Кейптауну, Йоганнесбургу чи Дакару.

«Сміттєве мистецтво» імпортується до Європи, де споживач охоче купує предмети, виготовлені зі сміття в країнах третього світу. Адже нині це дуже модно, розповідає Мартіна Ценкер: «Виробляється неймовірно багато сміття. Ми вже просто не знаємо, куди його дівати. І тут раптом наштовхуємося на ці витвори з Африки та інших країн, які люди змушені виготовляти через злидні. Для нас просто неймовірно, скільки всього можна виготовити з речей, які ми викидаємо».

Екологічна концепція

«Сміттєве мистецтво» третього світу добре вписується в екологічну концепцію промислових націй. Нині підприємство «Mamaafrika» постачає такі вироби у 140 країн світу. Серед речей на продаж можна побачити строкаті статуетки тварин з пластикових пакетів, браслети з телефонних дротів, чайнички з томатних бляшанок, кошики з корків від пляшок, дитячі іграшки зі шроту тощо.

Продукти переробки стали вже настільки трендовими, що ось уже чотири роки, як існує спеціальна премія в галузі Recycling Design. А у містечку Вайль на Рейні навіть є спеціальний музей, у якому представлені роботи двох, мабуть, найвідоміших дизайнерів у галузі «сміттєвого мистецтва». Це брати з Бразилії Фернандо та Умберто Кампанья, проекти меблів яких виставлені навіть у Музеї сучасного мистецтва в Нью-Йорку.

Автори: Сара Гофманн / Христина Ніколайчук
Редактор: Тетяна Бондаренко
http://www.dw-world.de/dw/article/0,,5309958,00.html

Немає коментарів:

Дописати коментар

МСЗ - помойка на небе (Greenpeace) - відео