§ TURTLE NEWS: [WASTE] Фермер за сміття заробив понад 60 тисяч гривень

 

Напередодні Нового року костопільчанин Віктор Свинарський почав приймати на території свого фермерського господарства… сміття з Тернополя.

За кілька тижнів заповзятливий фермер зібрав близько п'яти тисяч кубометрів побутових відходів із Тернополя, заробивши на цьому понад 60 тисяч гривень. Чому ні? І Тернополю допоміг, і себе не забув. Влада спочатку розгубилася, не знаючи що робити з цим бізнесом. А потім просто призупинила вивезення сміття до Костополя. Бо ж коли так піде далі, то кожен фермер у себе сміттєзвалище відкриє. Це ж вигідніше, ніж буряки вирощувати! Тим часом розмовам про будівництво поблизу Рівного високотехнологічного заводу з переробки сміття, які веде наша місцева влада, пішов вже не знати який рік. І поки влада думає, нашу область можуть перетворити на смітник. Як вважає ініціатор нового бізнесу Віктор Свинарський, нічого поганого у цьому немає.

Вивезення сміття з Тернополя на Рівненщину відбувалося згідно з договорами, укладеними керівником костопільського фермерського господарства "Марічка" Віктором Свинарським з тернопільськими ПП "Катруб", ПП Коцюба І.Т., ПП Буртак О.Д., ДП фірмою "Альтфатер Тернопіль" і ПП Сушко З.С. При цьому багатотоннажні фури привозили і вивантажували побутові відходи не на нове місце, а на звалище у колишній піщаний кар'єр, куди вже 15 років вивозять сміття із самого Костополя.

З шостого січня на території звалища ФГ "Марічка" побували працівники численних служб і контролюючих інстанцій району та області. Одні, як-от працівники СЕС чи природоохоронної прокуратури, вимагали від керівника господарства ті чи інші документи, тим часом як інші, зокрема, правоохоронці в бронежилетах та з автоматами, їх просто супроводжували. Кульмінація відбулася у понеділок. Санітарний лікар району виніс постанову про тимчасове зупинення роботи сміттєзвалища. Міліціонери вилучили документи у водіїв трьох багатотоннажних автомобілів з Тернополя, в результаті чого ці люди дві доби ночували і грілися у своїх кабінах. Не розвантажені тернопільські сміттєвози заблокували дорогу до звалища сміттєвозам костопільських комунальників.

Тим часом представники контролюючих інстанцій продовжують досліджувати документацію фермерського господарства "Марічка". Станом на учорашній день, на момент здачі газети у друк численні перевіряючі змогли звинуватити Віктора Свинарського лише у відсутності таблички з напрямком руху транспорту на території звалища та у невнесенні у книгу записів прийнятих відходів номерів кількох з тернопільських вантажівок. Проте робота звалища так і не була відновлена.

Коментарі:

Віктор Талащук, голова Костопільської районної ради:

— Починаючи з четвертого січня, до мене почали телефонувати депутати районної ради, що вже упродовж двох тижнів на сміттєзвалище на околиці Костополя, яке директор фермерського господарства "Марічка" Віктор Свинарський зробив на землях сільськогосподарського призначення, багатотонажні фури завозять по 40-50 кубометрів сміття з Тернополя. Спершу я в це не повірив. Але виїхали на місце, зняли на відео ці фури, поговорили із Свинарським, районна СЕС провела відповідну перевірку, і все підтвердилось.

На Тернопільщині всі відмовились приймати у цих фірм сміття, а в нас знайшлися "благодійники". По 6-8 фур щодоби приїжджало упродовж кількох тижнів, отже, загалом, за нашими підрахунками, вже близько п'яти тисяч кубометрів тернопільського сміття завезено. При цьому сміттєзвалище знаходиться лише за кілометр від міського водозабору, за 200 метрів від дороги міжнародного значення Рівне-Столін і між трьома населеними пунктами — Костополем та селами Малою Любашею і Лісополем, отже воно дійсно становить небезпеку для населення.

Тому 11 січня відбулося засідання президії Костопільської районної ради, на яке було запрошено представників контролюючих служб, зокрема земельної та екологічної обласних інспекцій, головного санітарного лікаря району, начальника райвідділу міліції і прокурора. Президія доручила райдержадміністрації створити спеціальну комісію з вивчення ситуації з утилізацією в районі твердих побутових відходів із Тернополя та поінформувати щодо цього на черговій сесії районної ради 21 січня. Хоча навіть з тих матеріалів, які є, видно, що на цьому звалищі не лише не мали права приймати сміття з Тернополя, але й взагалі воно не повинно було діяти. Оскільки земля, і до того ж сільськогосподарського призначення, була відведена приватному підприємцеві для фермерського господарства. А сміттєзвалище діє вже не перший рік, і назва тому одна — це корупція. Адже як могли в обласній екологічній інспекції давати висновок на сміттєзвалище, якщо земля там виділена під вирощування сільгоспкультур? Як могло працювати те звалище упродовж років, коли є тільки його паспорт, а окрім нього, має бути ще проект сміттєзвалища, проект його введення в експлуатацію, проект розробки, погодження багатьох служб? Як без цих документів підприємцю затверджують щорічні ліміти на прийом і утилізацію сміття? І ці питання не до районної ради, а до райдержадміністрації та влади області.

Я вважаю, що це звалище повинно бути закрите, а з вивезенням сміття з Костополя проблеми не буде. Вже відведено земельну ділянку і виготовлено державний акт з цільовим призначенням під сміттєзвалище костопільському комунальному підприємству "Комунсервіс". Виготовлення проекту будівництва сміттєзвалища вже на стадії завершення.

Віктор Свинарський, керівник ФГ "Марічка":
— 15 років вже працює сміттєзвалище ФГ "Марічка" у відпрацьованому піщаному кар'єрі, і, звісно, всі необхідні документи є. Зокрема, звалище паспортизоване, є документ про виділення землі, дозвіл державного управління охорони навколишнього середовища на розміщення відходів, погодження усіх причетних інстанцій району та області, затверджені ліміти.

Напередодні Нового року подзвонили з Міністерства екології та природних ресурсів і попросили посприяти очищенню Тернополя напередодні свят від сміття. Бо там ліміти вичерпані, а у нас ще є — 80 тисяч кубів. Я й погодився на кілька тижнів, бо мені фактично однаково, звідки привозять сміття — з Тернополя чи з Костополя. Вартість складування сміття, затверджена комітетом з цін, однакова — 12,08 гривні за кубометр. При цьому сміття з Тернополя ми приймаємо суворо за документами, згідно з укладеними договорами. Також є висновок державного проектного інституту "Тернопільпромбуд" про те, що тверді побутові відходи з Тернополя відповідають четвертому класу, тобто малонебезпечні — це звичайне побутове сміття. Тобто вся ця катавасія навколо мого приватного сміттєзалища не витримує жодної критики. Могли б зателефонувати, сказати, які документи цікавлять, а не заблоковувати вантажівки, паралізувати роботу звалища, заскакувати сюди з автоматами і загалом робити все без щонайменшого дотримання законності.

Я розумію, що за кілька днів після виборів все владнається, та чи понесе покарання керівник, який дав вказівку зупинити роботу звалища? Хто відшкодовуватиме мої моральні і матеріальні збитки? І хто загалом відповідатиме за перевищення влади і службових повноважень?

Олександр Чабанюк, начальник Державної екологічної інспекції в Рівненській області:
— Документи підприємців і підприємств щодо обсягів утворення, вивезення та розміщення відходів збирає управління охорони навколишнього середовища та подає їх в облдержадміністрацію. Там, на рівні заступника голови адміністрації, й затверджуються ці річні ліміти на сміття. Як мені відомо, спершу йшла мова про вивезення сміття з Тернополя на рівненський полігон твердих побутових відходів, але там місця від сили на рік вистачить для сміття з нашого обласного центру. Наскільки ж правомірно сміття приймали на полігоні під Костополем — зараз з'ясовують наші спеціалісти спільно з працівниками СЕС та природоохоронної прокуратури. У разі виявлення тих чи інших порушень буде застосовано відповідні санкції.


Автор: Володимир КРУШЕЛЬНИЦЬКИЙ, Газета "Рівне вечірнє"  

 http://kolomyya.org/se/sites/pb/?nid=23054&page=1

Немає коментарів:

Дописати коментар

МСЗ - помойка на небе (Greenpeace) - відео