У Миколаєві презентували три проекти сміттєпереробного заводу

Представники різних компаній пропонують перетворювати тверді побутові відходи на енергію, газ, рафіновану нафту

22 лютого 2017, 13:50

Робочій групі з реалізації проекту будівництва заводу з переробки та утилізації сміття у Миколаєві презентували кілька пропозицій потенційних інвесторів. Свої проекти демонстрували три компанії: Piromak TD, Київський котельно-механічний завод імені Пархоменка, ПВКФ "Теплоелектросервіс". Про це Depo.Миколаїв повідомили в прес-службі міськради.

Першу презентацію провела Тетяна Школьна, представник компанії Piromak TD. Вона розповіла про інноваційний італійський комплекс з переробки сміття Pirodistil Gasogeno. Такий завод здатний переробляти органічні (покришки, папір, пластмаса, медичні відходи, одяг, відходи, що містять полівінілхлорид) та інертні матеріали (метал, скло, кераміка, пісок, камінь, цемент, цегла).

Школьна звернула увагу, що такий комплекс також переробляє технічні масла, які були в експлуатації. "У процесі переробки органічні матеріали не залишають попіл, тобто це абсолютно безвідходне виробництво. Також при переробці в атмосферу не викидаються токсичні речовини. У комплексі інертні матеріали очищаються, у результаті ми отримуємо очищені будматеріали, які можуть бути повторно використані", - розповіла Школьна.

Після переробки сміття виходить органічна продукція: рафінована нафта, активоване вугілля і синтезований газ. А також очищені інертні матеріали. Щоб цього досягти, застосовується технологія молекулярної дезінтеграції. При цьому, як зазначила Школьна, дотримуються усі екологічні стандарти.

Київський котельно-механічний завод імені Пархоменка пропонує принципово інший метод боротьби з ТПВ - термічну переробку. Простіше кажучи, спалювання сміття. "Ми переробляємо тверді побутові та промислові відходи, особливо небезпечні тверді, кісткоподібні та рідкі відходи, це хімічні відходи, відходи промислових виробництв, нафтові шлами, мулові залишки тощо", - розповіла представниця заводу Марина Іпатова.

Вона додала, що в них є різні технології. Перша - стандартна решітка, яка протягом останніх 50 років показала себе дуже добре, за словами Іпатової. Друга - технологія газифікації. Третя технологія - трубчасті печі, які використовуються для переробки шкідливих і небезпечних відходів.

Такий сміттєспалювальний завод тверді побутові відходи перетворює в енергію: теплову і електричну. Після спалювання сміття залишається близько 30% шлаку. Хоча представники компанії запевняють, що цей показник легко можна довести до 10%.

Підприємство "Теплоелектросервіс для утилізації твердих побутових відходів пропонує використовувати технологію низькотемпературного піролізу. Використовуючи її, можна переробляти усі органічні відходи. При цьому сортувати ТПВ не потрібно. Такий комплекс перетворює сміття в рідке паливо, теплову та електричну енергію. Будівництво заводу триватиме близько трьох років.

Нагадаємо, що про сміттєпереробний завод у Миколаєві заговорили на форумі у вересні минулого року.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв

http://mk.depo.ua/ukr/nikolaev/u-mikolayevi-preentuvali-tri-proekti-smittyepererobnogo-zavodu-20170222524576

 

Немає коментарів:

Дописати коментар

МСЗ - помойка на небе (Greenpeace) - відео