§ TURTLE NEWS: [WASTE] У Києві планують збудувати сміттєспалювальний завод за 300 млн. євро

Депутати Київради 15 лютого звернулися в бюджетний комітет Верховної Ради і Міністерство з питань житлово-комунального господарства з проханням дозволити узяти кредит у розмірі 300 млн. євро під держгарантії.

Вчора на засіданні постійної комісії Київради з питань житлово-комунального господарства і паливно-енергетичного комплексу було ухвалено рішення звернутися до МінЖКГ і парламентського комітету з питань бюджету з проханням забезпечити держгарантію за кредитом на будівництво сміттєспалювального заводу.

Як повідомив голова комісії Юрій Бондар («Громадській актив Києва»), новий завод планується розмістити біля ТЕЦ-6 на території житломасиву Троєщина (Деснянський район). Обсяг переробки становитиме 450-500 тис. т твердих побутових відходів на рік.

Проектні роботи з будівництва заводу Київська міська держадміністрація (КМДА) замовила на початку лютого. За словами начальника управління комунального господарства КМДА Максима Баринова, існує попередня домовленість КМДА з японськими компаніями, зокрема з Mitsubishi Heavy Industries, про надання місту кредиту на суму 300 млн. євро. Остаточне рішення за умовами кредиту ухвалять після затвердження проекту.

У МінЖКГ вважають, що новий сміттєспалювальний завод Києву необхідний, проте спочатку хочуть ретельно вивчити проект. «Ми підтримаємо прохання київської влади, але нам необхідно зрозуміти, наскільки це реально. Зокрема, якщо пропонують будувати завод великої потужності, важливо правильно і оптимально спроектувати транспортну розв’язку до підприємства», – пояснив міністр з питань житлово-комунального господарства Олексій Кучеренко.

У бюджетному комітеті Верховної Ради будівництво сміттєспалювальних заводів вважають за необхідне не тільки в Києві, але й в інших обласних центрах, проте готові ухвалити рішення тільки після проведення докладного аудиту витрачання бюджетних коштів. «Виходячи з цих даних, ми визначимося з пріоритетними програмами фінансування. Якщо можливості бюджету дозволять, ми підтримаємо фінансування під держгарантії будівництва такого підприємства в будь-якому місті», – заявив заступник голови комітету Олександр Пеклушенко (Партія регіонів).

http://eco-ua.org/index.php?item=articles&sub=7049&d_id=0

Немає коментарів:

Опублікувати коментар

МСЗ - помойка на небе (Greenpeace) - відео