Львів прийматиме пропозиції щодо ділянки під сміттєзвалище до кінця січня
Сміття. Фото: УНІАН
Львівська міська рада продовжує збір пропозицій щодо розташування ділянки для розміщення полігону твердих побутових відходів та сміттєсортувального комплексу до кінця січня, з метою детальнішого опрацювання та огляду запропонованих локацій.
Про це повідомляє прес-служба ЛМР.
У прес-службі нагадують, що земельна ділянка повинна знаходитись у межах Львівської області та мати площу 25-30 га.
Умови:
право набуття земельної ділянки:
Придбання за ринковою ціною в органів місцевого самоврядування, юридичних та фізичних осіб.
Спільне використання існуючих полігонів ТПВ.
додаткові умови:
У разі набуття права користування земельною ділянкою від органів місцевого самоврядування – додаткове постійне відрахування місцевій громаді – 50 грн за 1т твердих побутових відходів.
У разі спільного використання існуючого полігону ТПВ – рекультивація та подальша експлуатація полігону буде здійснюватися за фінансової підтримки Львівської міської ради та за екологічними стандартами країн Євросоюзу під супроводом європейських фахівців.
Експлуатація нового полігону ТПВ та сміттєсортувального комплексу буде здійснюватись за проектом та за нормами, які відповідають екологічним стандартам країн Євросоюзу і під супроводом європейських фахівців.
Пропозиції просять подавати за адресою: 79006, м. Львів, пл. Ринок, 1. Департамент житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради. Тел.: (032) 297-59-14.
Як повідомлялося, Львівська мерія отримала пропозиції щодо купівлі земельної ділянки під новий полігон твердих побутових відходів.
Нагадаємо, 23 листопада цього року Львівська міська рада заявила про намір придбати земельну ділянку для розміщення нового полігону ТПВ та сміттєсортувального комплексу. Земельна ділянка має розміщуватись у межах Львівської області та мати площу 25-30 га. За неї з міського бюджету готові викласти 30 млн грн.
Раніше Львівська ОДА підготувала три ділянки під сміттєпереробний комплекс для Львова та районів області. На ці ділянки вже розроблено технічну документацію.
http://zik.ua/news/2016/12/30/lviv_pryymatyme_propozytsii_shchodo_dilyanky_pid_smittiezvalyshche_do_kintsya_sichnya_1018329
В Україні 95% муніципального сміття вивозиться на захоронення замість переробки – Семерак
Основна проблема в питанні утилізації сміття в Україні полягає в тому, що наразі в країні економічно вигідніше завезти сміття за межі міста і просто викинути, ніж займатися його переробкою. Сміття 11:50, 28 грудня 2016
Фасування вторсировини / Фото УНІАН
Про це повідомив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак в ефірі програми "Перші про головне. Коментарі" на телеканалі ZIK. "Коли ми фіксуємо незаконне сміттєзвалище ми змушуємо орган місцевого самоврядування, на території якого це зафіксовано, прибрати його. Така законодавча база є сьогодні, але в нас немає повної організації роботи над такою утилізацією. Тому, на жаль, 95% муніципального сміття згідно офіційної української статистики вивозиться на захоронення на сміттєзвалище. Але це є неприпустимо, адже таким чином втрачається ресурс, який може бути якісною сировиною для різних підприємств. Тому головна ціль Міністерства екології в цій сфері – це стовідсоткова переробка відходів", – наголосив Семерак.
Також міністр зауважив про утилізацію небезпечних відходів, зазначивши, що платити за це мають підприємства, які користувалися такими ресурсами, а не держава. "Коштів на утилізацію небезпечних відходів у державному бюджеті не має бути. Виділення таких державних грошей із державної казни є корупцією. Адже у собівартість продукції підприємств закладено витрати на утилізацію. Тому за утилізацію мають відповідати ті установи, які користувалися, наприклад, люмінесцентними лампами. Така ж само ситуація і з тими компаніями, які привозять в Україну пестициди. Вони мають проводити утилізацію відходи також за свій кошт", – пояснив урядовець.
Водночас головна проблема, додає Семерак, що на ринку немає утилізатора, який би якісно виконував свою роботу. "На українському ринку немає жодного належного утилізатора пестицидів. Є одна компанія, яка має ліцензію, і яка зараз намагається довести, що вони колись будуть вміти це робити. Тому на території України сьогодні перебуває понад 8,5 тисяч тон сільськогосподарських агрохімікатів, які зберігаються ще з часів радянського союзу. У цьому випадку потрібно готувати державну програму саме для таких небезпечних відходів", – зазначив міністр екології.
Як повідомляв УНІАН, у грудні 2016 року Мінекології представило перший варіант стратегії поводження з відходами. Детальніше читайте на УНІАН: http://ecology.unian.ua/trash/1701542-v-ukrajini-95-munitsipalnogo-smittya-vivozitsya-na-zahoronennya-zamist-pererobki-semerak.html
Через «мандри» львівського сміття Україною завели десять кримінальних справ
Львівське сміття на Житомирщині. Фото: depo.ua
Щодо незаконного вивезення сміття зі Львова в інші регіони України відкрили десять кримінальних проваджень у восьми областях.
Про це йдеться у відповіді Головного слідчого управління Нацполіції України на запит IA ZIK.
«Станом на 20 грудня за фактами незаконного вивезення та розвантаження сміття з м. Львова розслідується десять кримінальних проваджень (Житомирська область – три справи, Вінницька, Сумська, Дніпропетровська, Чернівецька, Полтавська, Київська та Черкаська області – по одному провадженню в кожній)», – повідомляється у документі.
Зазначимо, 29 травня на Грибовицькому сміттєзвалищі під Львовом виникла пожежа. Згодом з’явилася інформація, що під час гасіння пожежі стався зсув сміття. В результаті під завалами опинилися троє рятувальників та один комунальник.
А у самому Львові настав ледь не сміттєвий колапс: львів’яни повідомляють, що відходи не вивозяться по сім-десять днів. Однак згодом сміття зі Львова почали помічати в різних областях України, яке звозилося туди несанкціоновано.
http://zik.ua/news/2016/12/29/cherez_mandry_lvivskogo_smittya_ukrainoyu_zavely_desyat_kryminalnyh_sprav_1017755
Львіське сміття ховають на рівненському заводі Фірташа?
«Друзі, є нова інформація можливо хтось чув чи знає, чи може спростувати - буду вдячний!? P.S. З об'єктивних міркувань відправника месиджів змушений тримати в таємниці!». – написав Володимир Муляр на своїй сторінці у соціальній мережі «Фейсбук».
Нагадаємо, що останнім часом був ряд повідомлень, щодо потрапляння львівського сміття на Рівненщину. Так його знаходили в Острозькому та Дубенському районах. А сміттєвози з львівськими номерами нібито бачили й на рівненському сміттєзвалищі.
У Чернігові поляки збудують сміттєпереробний завод за особливою технологією
Будівництво сучасних сміттєвих заводів для безпечної утилізації відходів також планується у Львові і Харкові. А в Ізраїлі вже зараз працює унікальний завод, який виробляє для себе енергію зі сміття, перетворюючи всі відходи на цінний ресурс і нічого не викидаючи в навколишнє середовище. Фінські інженери пішли іншим шляхом, вони створили робота зі штучним інтелектом, який може сортувати сміття.
http://www.epochtimes.com.ua/novyny/u-chernigovi-polyaky-zbuduyut-smittyepererobnyy-zavod-za-osoblyvoyu-tehnologiyeyu-123691
Львівське сміття знайшли у Буську (ФОТО)
У придорожніх лісосмугах все частіше фіксують тверді побутові відходи
В Україні 95% муніципального сміття вивозиться на захоронення замість переробки – Семерак
Про це повідомив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак в ефірі програми "Перші про головне. Коментарі" на телеканалі ZIK.
"Коли ми фіксуємо незаконне сміттєзвалище ми змушуємо орган місцевого самоврядування, на території якого це зафіксовано, прибрати його. Така законодавча база є сьогодні, але в нас немає повної організації роботи над такою утилізацією. Тому, на жаль, 95% муніципального сміття згідно офіційної української статистики вивозиться на захоронення на сміттєзвалище. Але це є неприпустимо, адже таким чином втрачається ресурс, який може бути якісною сировиною для різних підприємств. Тому головна ціль Міністерства екології в цій сфері – це стовідсоткова переробка відходів", – наголосив Семерак.
Також міністр зауважив про утилізацію небезпечних відходів, зазначивши, що платити за це мають підприємства, які користувалися такими ресурсами, а не держава.
"Коштів на утилізацію небезпечних відходів у державному бюджеті не має бути. Виділення таких державних грошей із державної казни є корупцією. Адже у собівартість продукції підприємств закладено витрати на утилізацію. Тому за утилізацію мають відповідати ті установи, які користувалися, наприклад, люмінесцентними лампами. Така ж само ситуація і з тими компаніями, які привозять в Україну пестициди. Вони мають проводити утилізацію відходи також за свій кошт", – пояснив урядовець.
Водночас головна проблема, додає Семерак, що на ринку немає утилізатора, який би якісно виконував свою роботу.
"На українському ринку немає жодного належного утилізатора пестицидів. Є одна компанія, яка має ліцензію, і яка зараз намагається довести, що вони колись будуть вміти це робити. Тому на території України сьогодні перебуває понад 8,5 тисяч тон сільськогосподарських агрохімікатів, які зберігаються ще з часів радянського союзу. У цьому випадку потрібно готувати державну програму саме для таких небезпечних відходів", – зазначив міністр екології.
Як повідомляв УНІАН, у грудні 2016 року Мінекології представило перший варіант стратегії поводження з відходами.
http://ecology.unian.ua/trash/1701542-v-ukrajini-95-munitsipalnogo-smittya-vivozitsya-na-zahoronennya-zamist-pererobki-semerak.html
Е-сміття в Україні: Євросоюз пропонує схему утилізації
В Україні хочуть системно утилізовувати відпрацьоване електронне та електричне обладнання. Уряд презентував модель управління цими відходами, за якою виробників зобов'яжуть утилізувати е-сміття.
Старі холодильники, пральні машини, комп'ютери, телефони, відпрацьовані батарейки тощо - куди дівати цей непотріб? З такою проблемою стикається чи не кожен українець. Нині всі ці відходи просто вивозяться на сміттєві полігони, де вони роками накопичуються. Скільки такого е-сміття українці викидають щороку, статистики немає, оскільки немає й обліку відпрацьованого електронного та електричного обладнання. Євросоюз запропонував Україні допомогу у розробці системи управління відходами електронного і електричного обладнання та елементів живлення, яку нещодавно презентувало міністерство регіонального розвитку та будівництва України. Система передбачає створення реєстру виробників та імпортерів електрообладнання, які будуть зобов'язані подавати офіційні звіти про те, скільки такого обладнання та батарейок вони виробили, продали та утилізували.
Відходи забиратимуть мережі
Відповідно до запропонованої системи роздрібні торговельні мережі будуть зобов'язані приймати відпрацьовану побутову техніку, батарейки, автомобільні акумулятори безпосередньо у магазинах. Також вони будуть повинні забирати у споживачів стару велику побутову техніку при купівлі та доставці споживачеві нової техніки такого ж типу або зі схожими функціями. Окрім цього, у містах та райцентрах мають бути створені муніципальні - як стаціонарні, так і мобільні - пункти збору старої побутової техніки, куди споживачі повинні будуть зносити старі праски, міксери, пилососи, лампочки тощо. Звідти їх забиратимуть та утилізовуватимуть компанії, які спеціалізуються на переробці таких відходів.
Оплачуватимуть утилізаційні послуги "організації розширеної відповідальності виробників" (ОРВВ). По суті це добровільні об'єднання виробників та дистриб'юторів електронного і електричного обладнання, які акумулюватимуть гроші на подальшу утилізацію своїх товарів. Вони не отримуватимуть прибутку. Таких ОРВВ може бути кілька на країну. "Їхню діяльність жорстко контролюватиме держава, аудит роботи таких об'єднань проводитимуть іноземні аудиторські компанії", - пояснила DW постійна радниця проекту ЄС з впровадження системи управління відходами електронного та електричного обладнання в Україні Еліна Велінова.
Хто оплачуватиме утилізацію?
Вартість утилізації такого обладнання закладатимуться у його ціну, тож за неї сплачуватиме споживач, купуючи новий електронний чи електричний пристрій, наголошує начальник управління благоустрою територій та комунального обслуговування міністерства регіонального розвитку та будівництва України Максим Барінов. Він зауважує, що спеціалісти його міністерства ретельно вивчили досвід функціонування моделей утилізації електронного та електричного сміття в Австрії, Франції, Іспанії та Бельгії та взяли з кожної з цих систем найкраще. "В Україні буде комбінована система. Просто скопіювати все в іншій країні не можна. Треба, аби ця система могла працювати в українських реаліях з урахуванням рівня розвитку країни та споживання", - каже Барінов.
За словами Велінової, те, що споживач платить за утилізацію е-сміття, передбачено рамковою директивою ЄС щодо відходів. Тому, якщо українці хочуть жити у європейській країні, то мусять оплачувати утилізацію старої техніки. "Це європейська модель. Якщо я хочу новий лептоп чи телефон, то мушу оплачувати утилізацію мого старого. Це справедливо. Директива ЄС зобов'язує до цього, але в кожній країні є невеликі відмінності, зокрема, який процент закладається у ціну товару на утилізацію", - наголошує радниця.
Без стимулів
Стимулювання українських споживачів здавати е-сміття на утилізацію нова система управління електровідходами поки не передбачає. Її розробники впевнені, що має спрацювати свідоме ставлення громадян до довкілля. Сформувати його в українців мають масштабні інформаційні кампанії. Їх проводитимуть за ті ж гроші, які ОРВВ збиратимуть для утилізації застарілого обладнання. "Люди повинні розуміти, що це сміття забруднює довкілля, що це небезпечно. Так працює це в Європі", - каже Еліна Велінова. Однак чи спрацює в Україні?
DW.COM
Сміттєвий апокаліпсис в Україні
Дослідження: У світі процвітає торгівля токсичним електронним брухтом з ЄС
Утилізація автомобілів: у Німеччині дешевше, ніж в Україні
У Всеукраїнській екологічній лізі переконані, що система не приживеться в Україні. "Людина вже раз заплатила за утилізацію, купивши обладнання, чому і за що бабся з села має вести у райцентр на утилізацію свій старий холодильник? Що її до цього спонукатиме? Тому все це викидатимуть на берегах річок, посеред міста і це ще більше забруднюватиме довкілля", - вважає голова організації Тетяна Тимочко.
Законодавства, яке б дозволяло реалізувати систему утилізації е-сміття, немає. Доцент кафедри управління національним господарством та економічною політикою Національної академії державного управління Олександр Ігнатенко переконаний, що писати його треба ретельно, до дрібниць продумавши всі деталі, аби система в Україні дійсно запрацювала. Він вказує на те, що на практиці застосувати запропоновану систему утилізації в селах буде проблематично через брак повноцінного доступу до пунктів збору старої техніки.
Ринок відрегулює
У мінрегіонбуді підрахували, що щорічно українці можуть віддавати на утилізацію до 40 відсотків старої техніки та батарейок. Утім, чи є в країні потужності для переробки такого обсягу е-сміття? Адже, за словами Ігнатенка,в Україні немає великих підприємств з утилізації електричних та електронних відходів. Є лише кілька підприємств з переробки акумуляторів чи ртутних ламп. Велінова переконує, що всі ці процеси відрегулює ринок. "Це ринкові процеси: будуть кошти, які сплачуватимуть споживачі, компанії, які їх акумулюють, то з'являться й переробні заводи, адже це прибуткова справа. Держава буде лише контролювати цей процес, аби не будо зловживань", - зазначає радниця. Вона вказує на те, що на першому етапі українське е-сміття можна буде утилізувати за кордоном, адже у ЄС діє розгалужена мережа спеціалізованих підприємств, які переробляють такі відходи з усієї Європи.
Еліна Велінова каже, що в Болгарії, звідки вона родом, систему управління відходами електронного та електричного обладнання почали розробляти ще на початку 1990-х і до сих пір ця система діє не ідеально. Вона закликає українців почати серйозно замислюватися над проблемами утилізації вже сьогодні, адже аналогічний процес займав в країнах ЄС щонайменше 10-15 років.
Дивитись відео01:59
Як німці сортують сміття або досвід, вартий наслідування (12.12.2016)
АУДІО Й ВІДЕО ДО ТЕМИ
Як німці сортують сміття або досвід, вартий наслідування (12.12.2016)
· Дата 26.12.2016
· Автор Лілія Гришко
· Теми Україна, Європейський Союз (ЄС, Євросоюз), Довкілля
· Ключові слова електронне сміття, Україна, Європейський Союз, утилізація, переробка, довкілля
· Поділитись Facebook Twitter Google+ Tumblr Vkontakte Livejournal Мой круг MailOdnoklassniki
· Зворотній зв'язок: Ваша думка
· Роздрукувати Роздрукувати сторінку
· Постійне посилання http://dw.com/p/2Ue8t
Мешканці Рясного закликають депутатів зупинити будівництво сміттєсортувальної лінії
Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.
Садовий зайшов у сесійну залу і перше, що зробив, – це привітав усіх жінок на ім’я Анна з Днем ангела.
Після цього він запросив до виступу голову Львівської обласної спілки соціального захисту бійців АТО Лесю Турашвілі.
Вона нагадала, що мешканці Рясного два дні тому побачили, що монтують сміттєсортувальну лінію на території «Сільмашу».
«Ми ж казали «ні»! Що відбувається?», – обурилася активістка.
Вона додала, що люди два дні перекривали дорогу на вул. Шевченка, а їх так ніхто і не почув.
Також у Турашвілі були претензії щодо дат проведення сесії: «Дивуюся, коли велике свято, у нас відбувається сесія. Ви що чорт? Хто вами керує? Сходіть до церкви і посповідайтеся».
Вона оголосила вимоги мешканців Рясного щодо зупинення будівництва сміттєсортувальної лінії.
У свою чергу активіст Роман Дуда наголосив: «Рясне категорично прости сміттєсортувального комплексу».
Він закликав депутатів прийняти ухвалу, яка б заборонила діяльність сміттєпереробної станції на території Рясного.
Також він закликав притягти до дисциплінарної відповідальності депутата Романа Іванціва, який заперечував, що він є депутатом ЛМР. «Так не має бути!», – наголосив активіст.
На заклик активістів пообіцяти, що на Рясному не будуть пресувати сміття, Садовий заявив: «Робитиму все можливе, незважаючи на перепони і труднощі, щоб зі Львова вивозили сміття. Я не є прихильник жодних полігонів на території Львова».
Говорячи про пресувальне обладнання мер сказав: «Дай Бог, щоб воно ніколи не працювало». http://zik.ua/news/2016/12/22/meshkantsi_ryasnogo_zaklykayut_deputativ_zupynyty_budivnytstvo_1013477
Конкурс з будівництва сміттєпереробних комплексів передбачає будівництво заводу із спалювання сміття
«З метою вирішення проблеми поводження з ТПВ у Львівській області заплановано будівництво комплексів перероблення, утилізації твердих побутових відходів, на умовах конкурсної документації. Якщо учасники запропонують реалізацію вирішення проблеми поводження з ТПВ шляхом:
- будівництва біогазового заводу (для ділянки с. Бориня, Дрогобицький район);
- будівництва заводу з виробництва RDF-палива (для ділянки Новороздільський завод складних мінеральних добрив, в межах Роздільського промислового вузла, Миколаївський район);
- будівництва заводу з високотемпературного спалювання, піролізу (для ділянки НДП «Екотрансенерго», Яворівський район)», - зазначено у документі.
Комплекси з переробки, утилізації ТПВ передбачають будівництво сортувальної лінії, полігону, та підприємств перероблення утилізації ТПВ. Для ефективного функціонування системи поводження з ТПВ на обласному рівні забезпечено централізований збір ТПВ та буде впроваджено систему роздільного збору відходів – роз’яснено у документі.
На всіх запропонованих ділянках також можливі інші екологічно безпечні технології для вирішення проблем поводження з ТПВ: зокрема, перероблення вторсировини, компостування органічної частки ТПВ, утилізація ТПВ тощо.
Використання різних технологій дозволить вирішити проблему поводження з твердими побутовими відходами, а такі підприємства будуть технологічною основою системи комплексного використання ТПВ у Львівській області, - вважають організатори конкурсу.
З метою вирішення проблеми поводження з ТВП у Львівській області учасник повинен запропонувати найбільш екологічне рішення, яке дозволить зменшити захоронення ТПВ на полігоні, переробляти, утилізувати ТПВ.
Система комплексного використання відходів проробляється для потреб Львівської області, загалом для 1928 населених пунктів, де проживає 2 541 тис. осіб. Нормативний розрахунок накопичення ТПВ 700 тисяч т/рік. Збирання та транспортування ТПВ буде забезпечено підприємствами, що надають послуги з централізованого збору та вивезення ТПВ до об'єкту утилізації.
Конкурс відбуватиметься в два етапи.
Завданнями першого етапу, який зараз відбувається, є :
1. Розробити проектну пропозицію будівництва комплексу перероблення, утилізації ТПВ що відповідає вимогам, вказати терміни завершення будівництва та початок його експлуатації.
2. Розробити інструкції з експлуатації заводу з утилізації ТПВ з чіткою характеристикою технології, що буде використовуватись.
3. Розробити інструкцію з експлуатації полігону у якій вказати специфіку виробництва, наявність засобів механізації та ресурсів для виконання робіт та технологію складування відходів.
4. Розробити графік завершення будівництва окремих технологічних ліній комплексу та введення їх в експлуатацію (сортувальна лінія, полігон, підприємство утилізації ТПВ.
При цьому учасники повинні врахувати всі утворення відходів: мешканців населених пунктів; інфраструктури населених пунктів, з врахуванням організацій, установ, закладів; міграційних потоків населення; промисловості населених пунктів; сільського господарства та тваринництва; транспортної інфраструктури, тощо.
Вони також повинні врахувати методи поводження з відходами, що за класифікацією не належать до ТПВ: електричне обладнання; відпрацьована побутова техніка, електроприлади; батарейки та акумулятори; флюорисцентні лампи освітлення, та прилади що містять ртуть; упаковки від фарб та розчинників; відпрацьовані фільтри, масла, тощо, а також запропонувати системи збору будівельних, великогабаритних, небезпечних та інших спеціальних відходів, що можуть міститися у ТПВ. та запропонувати розрахунок ціни/тарифу на надання послуг з вказанням нормативно- иравовового акту, відповідно до якого вони розраховані.
Окремий пункт передбачає пропозиції щодо умов залучення місцевих підприємств і організацій для обслуговування полігону ТПВ та проектування комплексу з утилізації ТПВ та шляхи співпраці з підприємствами, що надають послуги у сфері поводження з ТПВ в області та план рекультивації ділянок після завершення терміну їх експлуатації.
Нагадаємо, Львівська ОДА визначила ділянки та оголосила конкурс на будівництво сміттєпереробних комплексів.
http://varianty.lviv.ua/39690-konkurs-z-budivnytstva-smittiepererobnykh-kompleksiv-peredbachaie-budivnytstvo-zavodu-iz-spaliuvannia-smittia
На розкидане у Луцьку сміття дали 700 тис. грн
Департамент житлового-комунального господарства Луцької міськради оголосив тендер на послуги зі збирання розкиданого сміття
Послуги зі збирання розкиданого сміття в Луцьку можуть коштувати міському бюджету до 700 тисяч гривень. Про це пише Depo.Львів з посиланням на ВолиньПост.Про це йдеться в оголошенні на сайті держзакупівель Prozorro.
Департамент житлового-комунального господарства Луцької міськради оголосив тендер на послуги зі збирання розкиданого сміття.
Очікувана вартість держзакупівлі становить 700 тисяч гривень.
Кінцевий термін подання тендерних пропозицій спливає 30 грудня. А вже 3 січня наступного року має початися аукціон.
http://lviv.depo.ua/ukr/volyn/na-rozkidane-u-lutsku-smittya-dali-700-tis-grn-20122016084600
У Львові шукатимуть сміття Садового (ВІДЕО)
На виїзне засідання комісії запросили чиновників міської ради
"Запрошуємо депутатів, журналістів та всіх кого хвилює питання можливої "сміттярки" в межах міста, між мікрорайонами Рясне та Білогорща, на позачергове виїзне засідання комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища Львівської міськради, у промисловій зоні "Рясне", де "Львівспецкомунтранс" планує отримати земельну ділянку, а компанія «Захід Ресур Плюс» вже розміщає обладнання для пресування сміття", - йдеться у повідомленні комісії.
Голова комісії Ігор Телішевський також нагадав, що на пленарному засіданні міськради "Львівспецкомунтрансу" було відмовлено у наданні земельної ділянки для сортування сміття у промисловій зоні поблизу мікрорайону Рясне.
Так, за рішенням комісії, проект ухвали не виносять на сесію без громадського обговорення, доведення до відома мешканців прилеглих мікрорайонів (Рясне, Білогорща, Левандівка).
На це виїзне засідання буде запрошено директора ЛКП "Львівспецкомунтранс" Тараса Стефанишина для зазначення місця ділянки та пояснення для яких виробничих потреб вона потрібна "Львівспецкомунтрансу".
http://lviv.depo.ua/ukr/lviv/u-lvovi-shukatimut-smittya-sadovogo-video--20122016103000
В Чернигове планируют построить завод, перерабатывающий мусор по новейшей польской технологии
Мэр Чернигова Владислав Атрошенко заявил, что предложенная польской стороной новейшая технология переработки мусора абсолютно нетоксична, не предполагает сжигания и предварительной сортировки отходов.
Вчера 12:29 | комментариев: 5
Атрошенко: Польская сторона предлагает новейшую технологию переработки мусора
Фото: chernigiv-rada.gov.ua
Мэр Чернигова Владислав Атрошенко принял предложенный польской стороной вариант строительства мусороперерабатывающего завода, который не предусматривает ни сжигания, ни сортировки мусора. Об этом городской голова сообщил в ходе брифинга с членом правления Великопольского воеводства (Польша) Лешеком Войтасяком и председателем правления акционерного общества H. Cegielski-Poznan S. A Войцехом Венцлавком, передает пресс-служба Черниговского городского совета.
"Польская сторона предлагает новейшую технологию переработки мусора, которая абсолютно нетоксична, не предполагает сжигания и предварительной сортировки мусора. Таким образом, нам не придется вкладывать средства в установку дополнительных контейнеров", – сказал Атрошенко.
Как пояснил Венцлавек, измельченные отходы будут закладываться в вакуумный "термос" и обдаваться паром с температурой 120 градусов, после чего мусор теряет неприятный запах, до 60% воды и уменьшится в объеме. По его словам, в другом цеху его отсортируют и преобразуют в восемь различных субстанций для вторичной переработки, и конечную биомассу можно будет использовать как топливо или в сельском хозяйстве.
Атрошенко отметил, что в случае согласия депутатского корпуса горсовета на сооружение мусороперерабатывающего завода польские партнеры заключат соглашение с "твердой" ценой ежегодной оплаты за переработку мусора.
Он уточнил, что эта сумма будет выделяться из городского бюджета, следовательно, тариф на утилизацию мусора для горожан мэр пообещал не повышать, и по предварительным расчетам, максимальная стоимость предлагаемого мусороперерабатывающего завода составит €35 млн. Мэр добавил, что Чернигов будет выплачивать эту сумму 10 лет, после чего предприятие станет собственностью города.
Теги: Чернигов, Польша, Владислав Атрошенко, технологии, мусор
На трагічно-відоме Грибовицьке сміттєзвалище досі завозять відходи
Попри незгоду киян КМДА збудує сміттєспалювальний завод на Троєщині - ОПОРА
"У Києві поруч зі станцією ТЕЦ-6 побудують новий сміттєспалювальний завод за 200 млн. Як повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелєєв, об’єкт зведуть на відстані 2,5 км від житлової забудови", - зазначається в повідомленні.
Передбачається, що нове підприємство зможе утилізувати 300 тис. тонн побутових відходів.
"В даному випадку мова йде про спалювання сміття. Однак ми будемо одночасно будувати ще й переробні потужності, бо зараз Київ продукує 1 млн 200 тисяч тонн сміття в рік", - наголосив Пантелєєв.
"Завод, який буде виробляти тепло, спалюючи сміття, дозволить значно зменшити собівартість утилізації, що в кінцевому підсумку позитивно вплине на тарифи. Переробка - недешева справа, а ми нині платимо копійки за вивезення відходів, які просто десь закопують", - пояснив також чиновник.
Водночас, під повідомленням вже з'явилися перші коментарі, в яких кияни нагадують, що висловилися проти початку даного будівництва.
Нагадаємо, петиція проти будівництва сміттєспалювального заводу на Троєщині була створена 10 жовтня 2016 року і на даний момент закрита через збір необхідних 10 тисяч голосів.
Сміттєсортувальна лінія у Брищі: будівництво століття чи «вчорашній день»
Про це йшлося під час засідання робочої групи з питань вивчення ситуації на Брищенському полігоні 14 грудня, яку ініціював голова фракції «УКРОП» у міськраді Ігор Поліщук.
Нагадаємо, що для врегулювання проблемних питань на міському полігоні твердих побутових відходів у селі Брище, нещодавно створили робочу групу на основі постійної комісії міськради з питань генерального планування, будівництва, архітектури та благоустрою, житлово-комунального господарства, екології, транспорту та енергозбереження.
У рамках першого засідання робочої групи 23 листопада її члени оглянули перевалочну базу КП «Луцькспецкомунтранс» та сміттєзвалище у Брищі, аби на місці ознайомитися з роботою сортувальної лінії.
До слова, міськрада відхилила протягом 2009-2016 років майже 20 пропозицій від компаній, які були готові займатися переробкою, сортуванням, захороненням чи утилізацією сміття. Причому, причини відмов були не екологічні, а фінансові.
Депутат Андрій Козюра нагадав, що до робочої групи, створеної на основі комісії, залучили директора КП «Луцькспецкомунтранс» Валерія Кузьмича, директора «Луцьк ЕКО» Наталію Смольянінову (яку, до слова, протягом вже чотирьох місяців ніхто не бачив на підприємстві), директора департаменту ЖКГ Юрія Крася та голову фракції «УКРОП» у міськраді Ігоря Поліщука. Ввести в склад робочої групи вирішили також депутатів міськради Павла Данильчука та Тараса Шляхтича.
У рамках засідання обговорили роботу сміттєсортувальної лінії, яку, нагадаємо, відкрили у 2015 році, називаючи «будівництвом століття». Втім, як свідчать фінансові показники, наразі сортувальна лінія лишається малоефективною та не зменшує відчутно навантаження на полігон твердих побутових відходів у Брищі.
Підприємство-сортувальник сміття: низькі доходи та «невловимий» директор
На засідання просили надати інформацію стосовно укладених договорів про призначення директора ТОВ «Луцьк ЕКО», протоколів і наказів, та надати інформацію «Луцьк ЕКО» щодо доходів та витрат з 2015 до останньої звітної дати 2016 року, звіти про фінансові результати та баланси.
Робочій групі надали інформацію щодо КП «Луцькспецкомунтранс», однак працівникам секретаріату міськради не вдалося сконтактувати з директором підприємства «Луцьк ЕКО» Наталією Смольяніновою.
ТОВ «Луцьк ЕКО» повідомило «Луцькспецкомунтрансу» про те, що доходи товариства за 2015 рік становили 78 тисяч гривень, витрати – 83 тисячі. За 9 місяців 2016 року доходи становили 475,2 тисячі гривень, витрати 443,1 тисячі гривень, про це йдеться у документі за підписом Наталії Смольянінової.
Андрій Козюра пропонував доручити секретаріату міськради надати рішення міськради про створення товариства «Луцьк ЕКО», статут вказаного підприємства, та доручити КП «Луцькспецкомунтранс» надати протокол про створення цього товариства та відповідних контролюючих й інших органів цього товариства – протокол зборів учасників стосовно заснування створення товариства. Цю пропозицію члени робочої групи підтримали.
Як стало відомо під час засідання, відповідно до протоколу №2 товариства «Луцьк ЕКО», надається згода на звільнення Михайла Турика з посади директора, а у протоколі №3 йдеться про обрання та призначення на посаду директора Наталії Смольянінової.
Своєю чергою, депутат Тарас Шляхтич зауважив, що йому відомо про постанову Вищого господарського суду про залишення в силі рішення суду першої інстанції і судовий наказ про поновлення колишнього директора «Луцьк ЕКО» Михайла Турика на посаді.
Договори між «Луцькспецкомунтрансом» та «Луцьк ЕКО»: на якій підставі сміття завозять на сортувальну лінію
«Луцькспецкомунтранс» надав також договір №57, укладений між «Луцькспецкомунтрансом» і ТОВ «Луцьк ЕКО» про те, що ТОВ «Луцьк ЕКО» бере на себе зобов’язання з надання послуг зі зменшення та дозахоронення твердих побутових відходів, а «Луцькспецкомунтранс» зобов’язується поставляти тверді побутові відходи на майданчик сортувальної лінії та здійснювати перевезення залишків з подальшим їх захороненням. Відповідно до вказаного договору, термін його дії - з 1 жовтня 2015 до 30 червня 2016 року. Андрій Козюра запитав, чи угоду переукладали після 30 червня цього року.
Головний інженер «Луцькспецкомунтрансу» Микола Іващук відповів, що договір не переукладали та припустив, що він пролонговувався.
На це Андрій Козюра зазначив, що сьогодні у «Луцькспецкомунтрансу» жодних зобов’язань з перевезення та постачання твердих побутових відходів на сортувальну лінію, очевидно, немає, тому що договір не пролонговується автоматично, такого пункту у документі немає.
Відповідно до умов договору, передбачено до 5 числа кожного місяця давати «Луцькспецкомунтрансу» за підсумками місяця довідку про кількість відсортованих твердих побутових відходів. Як виявилося, «Луцьк ЕКО» таких довідок не подає, до того ж, боргує «Луцькспецкомунтрансу» понад 32 тисячі гривень за спожиту електроенергію.
Отже, члени робочої групи вирішили доручити КП «Луцькспецкомунтранс» підготувати довідку про те, яким чином виконувалися вказані пункти. Також просили надати щомісячні довідки про сплату замовником за використані електроенергію та водопостачання, користування приміщеннями та інші послуги, які можуть бути надані замовником.
Також «Луцькспецкомунтрансу» доручили надати інформацію про те, чи укладався договір від 26 жовтня 2015 року на новий строк – чи пролонговувався він, чи укладався новий договір, відповідно до якого «Луцькспецкомунтранс» зобов’язувався поставляти тверді побутові відходи на майданчик сортувальної лінії, продовжувати подальше перевезення залишків відсортованих твердих побутових відходів від сортувальної лінії з подальшим їх захороненням.
Інші проблеми полігону – сміттєвози, що курсують селом
Ігор Поліщук повідомив, що до нього звернулися мешканці села Сирники з проханням посприяти у вирішенні питання правомірності переміщення великого вантажного транспорту, який здійснює доставку сміття з Луцька до сміттєзвалища у селі Брище через село Сирники, оскільки це не відповідає санітарним правилам планування та забудови населених пунктів, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я від червня 1996 року. Під зверненням підписалися 65 жителів села. В державних санітарних правилах планування та забудови населених пунктів зазначено, що з метою виключення можливості забруднення відходами і продуктами їх розкладу атмосферного повітря і ґрунту населених пунктів, горизонтів водних об’єктів під’їзні шляхи до цих об’єктів не повинні проходити через населені пункти.
Депутат пропонував розглянути це питання і поцікавився у керівника «Луцькспецкомунтрансу», чи є можливість возити сміття не через село Сирники. Зі слів головного інженера Луцькспецкомунтрансу», іншої можливості возити сміття немає. Андрій Козюра пропонував долучити ці документи до матеріалів робочої групи, а в подальшому розглянути питання, вивчити та сформувати свої рекомендації. Цю пропозицію підтримали.
Перспективи сміттєсортувальної лінії: чи виправдовує себе «будівництво століття»
Ігор Поліщук відзначив, що варто попрацювати у напрямку вивчення питання другої сміттєсортувальної лінії, яка досі не запрацювала попри обіцянки. Також він пропонував вивчити, чому існуюча лінія працює не на повну потужність. Раніше керівник «Луцькспецкомунтрансу» Валерій Кузьмич розповідав про проблеми з постачанням електроенергії.
Микола Іващук пояснив, що наразі йде електропостачання від трансформатора на 60 кіловат. Для своїх виробничих потреб використовують 10-15% електроенергії, а решту використовує сортувальна лінія. Потужності, достатньої для запуску другої лінії, немає – для цього потрібно замінити трансформатор. Для встановлення трансформатора потужністю 160 кіловат потрібно приблизно 80 тисяч гривень.
Ігор Поліщук просив надати інформацію про те, скільки сміття зараз відсортовують на сортувальній лінії у відсотках від сміття, що потрапляє на полігон, і який ефект буде від купівлі трансформатора, роботи двох ліній на повну потужність, скільки сміття відсортовуватимуть тоді і чи допоможе це збільшити доходи підприємства.
Зі слів Миколи Іващука, для того, щоб побудувати другу сортувальну лінію, потрібно збільшити подачу електроенергії, для чого потрібна заміна трансформатора. Ігор Поліщук просив надати інформацію, щоб у міському бюджеті на наступний рік могли передбачити 80 тисяч для купівлі трансформатора, щоб сміття відсортовувалося якомога більше, менше сміття потрапляло на полігон і доходи були вищими.
Продуктивність сміттєсортувальної лінії, як стверджує головний інженер «Луцькспецкомунтрансу», падає. У проекті продуктивність лінії закладена на рівні 20 тонн на годину, а взагалі потужність лінії – 51 тисяча тонн на рік, проектанти передбачали, що лише 30% відходів від сортувальної лінії попадатимуть на новий полігон, тобто 70% відходів мали б перероблятися, що, на його думку, нереально. До прикладу, у Польщі автоматизовані лінії переробляють 30% відходів. Лінію, що діє на полігоні у Брищі, називають «вчорашнім днем», адже насправді її продуктивність дуже низька, лінія перебуває під загрозою зупинки та передбачає багато ручної праці. Тобто, на такому полігоні мали б працювати мінімум три лінії.
Андрій Козюра зауважив, що депутатів запевняли, що питання продуктивності лінії пропрацьовано, що варто лише дати «зелене світло» будівництву сортувальної лінії і продуктивність полігону різко підвищиться. Сумнівні засновники «Луцьк ЕКО»
Ігор Поліщук зауважив, що співзасновник «Луцьк ЕКО» є сумнівним, а окреме питання під час сесії міськради викликало співвідношення частки власності у статутному капіталі 50 на 50% - без згоди інвестора Луцька міськрада не може ані змінити директора, ані ухвалити жодне інше рішення.
Андрій Козюра зауважив, що десятки тисяч гривень заборгованості підприємства «Луцьк ЕКО» перед «Луцькспецкомунтрансом» створюють проблеми. Тому, мовляв, варто заслухати керівника або засновника товариства «Луцьк ЕКО», з’ясувавши їхню подальшу участь у підприємстві.
Ігор Поліщук нагадав, що з «Луцькводоканалу» у 2014 році вивели 1,7 мільйона гривень, заплативши за начебто юридичні послуги компаніям, серед яких була ТОВ «Аквагруп», засновниками якої були громадяни Сергій Поліщук та Геннадій Бадко – на час створення підприємства засновниками ТОВ «Група компаній Екосорт» були громадяни з такими самими прізвищами. За держреєстром вони були зареєстровані за одним місцем проживання. Таким чином, є підстави думати, що родичі засновників фірми, якій «Луцькводоканал» заплатив 950 тисяч гривень, є родичами інвестора ТОВ «Луцьк ЕКО».
На момент сплати «Луцькводоканалом» за юридичні послуги, курс валют був таким, що сума у 1,7 мільйона гривень була еквівалентна 95 тисячам доларів в України складно знайти прецеденти, коли така сума сплачувалася б за юридичні послуги. Послуги полягали у пошуку контрагентів та укладенні договорів взаємозаліку. Найцікавіше, що повний перелік цих контрагентів був вказаний у постанові Кабміну, до того ж, в КП «Луцькводоканал» є власний юридичний відділ.
Андрій Козюра пропонував запросити на наступне засідання директора ТОВ «Група компаній Екосорт» та директора КП «Луцькспецкомунтранс». Хочуть з’ясувати, чи справді проводили збори, чи бачив керівник «Луцькспецкомунтрансу» директора ТОВ «Група компаній Екосорт», чи протоколи надавали формально. Також на засідання повторно запросять директора ТОВ «Луцьк ЕКО» Наталію Смольянінову. Так, незрозуміло, на підставі яких договорів зараз «Луцькспецкомунтранс» постачає електроенергію для ТОВ «Луцьк ЕКО», не вимагаючи документів.
Якщо ж на наступне засідання знову не з’явиться керівник ТОВ «Луцьк ЕКО», порушуватимуть питання звіту про діяльність підприємства під час сесії міськради. Питання про діяльність сміттєсортувальної лінії ставитимуть керівнику, або ж засновнику підприємства.
http://www.volynnews.com/ua/news/all/smittyesortuvalna-liniia-u-bryshchi-budivnytstvo-stolittia-chy-vchorashniy-d/
Як уряд планує побороти сміттєвий апокаліпсис в Україні
– розповів міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.
Та як його не ховай, воно все одно дає про себе знати – у зіпсованому повітрі чи брудній воді у крані. Тому в уряді нарешті серйозно замислись над проблемою сміттєзвалищ. Обрали метод батога та пряника. Забруднювачів природи будуть карати.
А разом з тим в Мінекології розробили Національну стратегію подолання сміттєвої катастрофи. Поки що це незавершений документ. Тут описана покрокова ліквідація звалищ по всій країні. Зокрема розробили принципи управління потоками відходів. Їх усього сім:
Будівельні відходи
Небезпечні відходи
Промислові відходи
Відходи сільського господарства
Електричні та електронні відходи, відпрацьовані батарейки та акумулятори
Окрема група відходів