Як уряд планує побороти сміттєвий апокаліпсис в Україні


В Україні – десятки тисяч сміттєзвалищ. Частина з них – незаконні. Це неабияк впливає на навколишнє середовища та і на самих людей, які живуть поблизу смітників. В уряді нарешті придумали як побороти сміттєвий апокаліпсис в Україні. Та ліквідація тотального забруднення може затягнутися на десятки років.
За 25 років сміттєзвалищ в Україні виросло більше 10 тисяч. І це лише ті, які підраховані. Скільки незаконних ж звалищ ховається у лісах та полях – не береться казати ніхто.
Органи місцевого самоврядування, які несуть безпосередньо відповідальність за надання житлово-комунальні послуги по видаленню сміття, не володіють інформацією належним чином про те, скільки сміттєзвалищ і де вони є,
– розповів міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.
А утилізувати сміття в Україні не звикли, немає технологій, грошей та і бажання. Адже легше та дешевше просто закопати, щоб "матінка природа" сама переварила відходи людської діяльності. А скільки вони будуть розкладатися – місяць як газета чи тисяча років як скляна пляшка – вже нікого не цікавить. Головне не мозолить очі.
Та як його не ховай, воно все одно дає про себе знати – у зіпсованому повітрі чи брудній воді у крані. Тому в уряді нарешті серйозно замислись над проблемою сміттєзвалищ. Обрали метод батога та пряника. Забруднювачів природи будуть карати.
А разом з тим в Мінекології розробили Національну стратегію подолання сміттєвої катастрофи. Поки що це незавершений документ. Тут описана покрокова ліквідація звалищ по всій країні. Зокрема розробили принципи управління потоками відходів. Їх усього сім:
Тверді побутові відходи
Будівельні відходи
Небезпечні відходи
Промислові відходи
Відходи сільського господарства
Електричні та електронні відходи, відпрацьовані батарейки та акумулятори
Окрема група відходів
Таке сортування відходів має зацікавити іноземних інвесторів, аби ті почали будувати в Україні сміттєпереробні заводи і на цьому заробляли. Але існує ще одна проблема. Люди не сортують відходи. Тому культура викидання сміття також прописана у стратегії.
Урядовці планують національну стратегію запустити вже з початку 2017 року. Зокрема, пропонуватимуть закони з імплементації документа та обговорюватимуть подальші плани реалізації стратегії. Розрахована вона на 20 років. Тому часу боротися з горами сміття буде більш ніж достатньо.
http://24tv.ua/yak_uryad_planuye_poboroti_smittyeviy_apokalipsis_v_ukrayini_n759842

Немає коментарів:

Дописати коментар

МСЗ - помойка на небе (Greenpeace) - відео