Шок! 2% території України займає сміття

Картинки по запросу сміття 
За статистикою, людина на добу виробляє понад один кілограм відходів. Наразі в Україні накопичилось більше 36 мільярдів тон сміття, яке розміщується на майже 40 тисячах полігонів та звалищ. Це 2 % від загальної площі нашої держави.
Три чверті від загальної кількості полігонів – несанкціоновані, 25% з них взагалі не відповідають санітарним нормам. Кожного року у столиці утворюється більше одного мільйону тон сміття. На добу виходить близько 3 тисяч тон, а це більше ніж вміст 15 тисяч сміттєвих баків.
Всі ці відходи просто необхідно утилізувати. Варіант перший і найрозповсюдженіший – полігон. Та такий метод небезпечний. На знищення сміття може піти більше ніж 100 років. Особливо це стосується пластику і поліетилену. По-друге, полігонів не вистачає для того, аби вмістити все сміття.
Значно покращити ситуацію можуть сортувальні станції та заводи з переробки сміття. Щоправда, їх потужності вистачає лише на 10 частину всіх відходів.
Сьогодні в Україні утилізують лише 5% побутових відходів. Для порівняння, У Швеції ця цифра доходить до 90%. Найвищий відсоток на території нашої держави зазначили у столиці, у Києві. Тут перероблюють майже третину усього сміття. Все – завдяки заводу «Енергія», який спалює зачну частину відходів. Насправді, в Україні таких заводів чотири, та чомусь працює лише один! Спалити все сміття йому не під силу. Хоча одразу видно усі переваги такого методу утилізації відходів. Можливо, саме за такими сміттєспалювальними заводами майбутнє цієї галузі.

Немає коментарів:

Опублікувати коментар

МСЗ - помойка на небе (Greenpeace) - відео