Сміттєпереробний завод має спочатку сортувати сміття, – фахівець


915516f8d198a79550523def1b2581e060fba349
Черкасам необхідний сміттєсортувально-переробний завод, який спочатку сортуватиме сміття, а потім перероблятиме його.
Про це розповіла голова Черкаської обласної організації Всеукраїнської екологічної ліги Наталя Фоміна, пише УНН-Центр.
“У європейських країнах в середньому переробляють 50-60% побутових відходів, тоді як в Україні цей показник не перевищує 4,5%. За оцінками експертів держава щорічно втрачає вторинні матеріальні та енергетичні ресурси. До їх переліку належить: 450 тис. тонн відходів деревини, 60 тис. тонн брухту кольорових металів, до 30 тонн дорогоцінних та рідкоземельних металів. Звісно, і в побутових відходах м.Черкаси ми маємо такі відходи, і замість використання їх, як вторинну сировину, збираємося все відправляти на спалювання. Тому Черкасам потрібен сміттєсортувально-переробний завод ”,- зазначила Фоміна.
За словами еколога, у компетенції міської влади віднайти для Черкас інвесторів для будівництва заводу, на якому буде передбачено сортування побутових відходів та отримання сировини для переробки на спеціалізованих підприємствах, що також мають бути створені. Вже потім може відбуватися й спалювання залишків, але за технологією, яка не буде погіршувати стан навколишнього природного середовища в м.Черкаси.
Крім того, громадський діяч зауважила, що проект з будівництва “Підприємства комплексної переробки твердих побутових відходів методом промислового піролізу з виробництвом кінцевого продукту синтезованого газу та електроенергії”, який нещодавно запропонували на громадських слуханнях, є першим пілотним інвестиційним проектом, а отже таким, який ще не випробуваний. До того ж, за таким проектом при спалюванні сміття утворюватимуться шкідливі сполуки- діоксини.
Також фахівець зазначила, що активісти Черкаської обласної організації Всеукраїнської екологічної ліги готові взяти участь у проведенні громадської екологічної експертизи цього проекту.
Нагадаємо, 15 вересня під час громадських слухань черкащани не підтримали проект будівництва сміттєпереробного заводу в місті.
 http://provce.ck.ua/smittjepererobnyj-zavod-maje-spochatku-sortuvaty-smittya-fahivets/

Немає коментарів:

Опублікувати коментар

МСЗ - помойка на небе (Greenpeace) - відео