На Грибовицькому сміттєзвалищі застосують нову технологію очистки фільтрату


На території Грибовицького сміттєзвалища проведуть експеримент з очистки фільтрату за допомогою реагентів. Проведення експерименту під час засідання 20 вересня погодила інженерна комісія Львівської міськради.
Як зазначив під час засідання комісії в.о. директора департаменту житлового господарства та інфраструктури Юрій Голець, до одного з озер з фільтратами на території Грибовицького сміттєзвалища мають додати сульфат заліза та перекис водню. «Це дозволить доводити фільтрати до такої концентрації, щоб очисні споруди мали можливість їх приймати», – зазначив Голець.
Він також додав, що технологію очистки фільтрату, тобто рідини, яка утворюється на полігоні ТПВ, розробили та протестували у лабораторних умовах науковці ЛНУ ім. Івана Франка. Згідно з тестами, така технологія не зашкодить навколишньому середовищу.
За розрахунками науковців, препарати для проведення експерименту з очистки 500 м3 коштуватимуть 50 тис. грн. Оплатять експеримент коштом статутного капіталу ЛКП «Збиранка».
Якщо експеримент буде вдалим, цю технологію застосують до інших озер з фільтратами.
Нагадаємо, у травні на Грибовицькому сміттєзвалищі виникла пожежа, під час гасіння якої стався обвал схилу сміттєзвалища. Внаслідок цього загинули троє рятувальників та зник еколог ЛКП «Збиранка». Наразі на полігон сміття не вивозять, а Львівська міськрада шукає кошти та земельну ділянку для побудови сміттєпереробного заводу. На самому ж сміттєзвалищі встановили тепловізор, камери відеоспостереження та розробили проект посилення дамб озер з фільтратами.
 
http://zaxid.net/news/showNews.do?na_gribovitskomu_smittyezvalishhi_zastosuyut_novu_tehnologiyu_ochistki_filtratu&objectId=
1404260

Немає коментарів:

Опублікувати коментар

МСЗ - помойка на небе (Greenpeace) - відео