Ужгородського сміттєзвалища вистачить максимум на 2,5 роки (ВІДЕО)

Ужгородського сміттєзвалища вистачить не більше ніж на два-два з половиною роки. Ресурс одного із найбільших у Західній Україні полігонів вичерпується.

Ужгородського сміттєзвалища вистачить максимум на 2,5 роки (ВІДЕО)  9 гектарів — загальна територія сміттєзвалища, воно поділене на три так звані карти. Його ввели в експлуатацію у 1998-му терміном на 25 років.
Комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій після перевірки визначила терміновість підняття опорної стінки першого полігону. А найкраще – відкриття нового полігону.
Раніше сюди звозили сміття лише із Ужгорода, тепер же звалище є полігоном для відходів і з району. Крім того наразі проведена газовідвідна система. Всередині купи мотлоху прорита лінія, проведені шланги, які і забирають весь метан зі звалища. Тому, як кажуть комунальники, ужгородське звалище захищене від масштабних пожеж і вибухів.
«Сміття щомісячно («АВЕ» і всі організації) вивозять у районі 18-22 тисяч кубів на місяць. Потрібно відсипати кругом першої стінки полігона відвал, з парканом, щоб вітри не потрапляли всі. Якщо котлован відсипати, то вистачить ще порядка 2-2,5 роки. Маємо зробити кругом насип. На це багато коштів треба. Полігон моментально закриють зразу після відкриття нового полігону. Тому що наразі немає куди складати відходи. Воно однаково зробиться як і це, рекультивується, виведуть труби, будуть далі використовувати ці труби для бродіння газу у промисловості. Загроз загорання нема. Це я гарантую, тут є свердловини, які викачують із діючого полігона, діючої карти, біогаз. Плануємо через півтора тижні пробурити ще 6 свердловин, які також будуть викачувати біогаз», — каже Василь Грамотник, заступник директора ужгородського сміттєзвалища.

http://zakarpattya.net.ua/News/157563-Uzhhorodskoho-smittiezvalyshcha-vystachyt-maksymum-na-25-roky-VIDEO

Немає коментарів:

Дописати коментар

МСЗ - помойка на небе (Greenpeace) - відео